banner
Siyaset

Aksaray’da CHP adayları tanıtıldı

CHP’nin yerel seçimler için belirlenen Aksaray’daki il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Ağaçören Belediye Başkan Adayı Duran Aydemir, Sarıyahşi  Belediye Başkan..

Aksaray’da CHP adayları tanıtıldı
banner

CHP’nin yerel seçimler için belirlenen Aksaray’daki il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Ağaçören Belediye Başkan Adayı Duran Aydemir, Sarıyahşi  Belediye Başkan Adayı Mustafa Doğan Güzel, Gülağaç Belediye Başkan Adayı Buğra Demir, Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Ramazan Pala, Sultanhanı Belediye Başkan Adayı İsmail Söylemez, Eskil Belediye Başkan Adayı Resul Güç, Ortaköy Belediye Başkan Adayı Ramazan Balıkçı, HelvadereBelediye Başkan Adayı Süleyman Sevdi, Yeşiltepe Belediye Başkan Adayı Tahsin Çevik, Saratlı Belediye Başkan Adayı Zeki Türker, Taşpınar Belediye Başkan Adayı İsmail Yılmaz, Bağlıkaya Belediye Başkan Adayı Ali Aydoğdu, Eşmekaya Belediye Başkan Adayı Veli Bakıcı, Demirci  Arif Ar  ve Gülpınar Belediye Başkan Adayı Yavuz Teğmen olarak açıklandı.

‘YEPYENİ BİR BAŞLANGICA HAZIRLANIYORUZ’

Toplantıda konuşan CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, “Aksaray binlerce yıllık köklü geçmişiyle Anadolu’nun önemli merkezlerinden biri olmuştur. Şehrimiz sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda insanlarının sıcaklığı ile eşi benzeri görülmemiş bir şehirdir. Her bir Aksaraylı samimiyetiyle misafirperverliğiyle içten gülümsemesi ile şehre özel bir değer katar. Bu topraklarda yaşamak yalnızca bir şehirde yaşamak değil aynı zamanda bir aileye katılmak demektir. Son yıllarda hizmet alamamanın gölgesinde kalan bu şehir değişim ve yenilenme zamanının geldiğini haykırıyor. İşte bugün burada bu değişim ve yenilenmenin hayata geçebilmesi adına toplandık. Tarihi ile gurur duyduğumuz ancak son zamanlarda ihmal edilmiş bir şehir olan Aksaray maalesef eksiklikleri ile ön plana çıkmaya başladı. Bu ihmal sadece yapılarımızın bozulduğu, altyapı eksikliği, musluklardan içilebilir su akmayışı ile değil. Aynı zamanda gençlerimizin istihdam sorunlarında, kadınlarımızın güvenli caddelere erişim eksikliğinde ve yaşlılarımızı gerekli özenin gösterilmemesi ile de kendini gösteriyor. Bu durum sadece şehrimizin bitkisel görüntüsünü etkilemiyor, aynı zamanda ruhunu da yaralıyor. Bu şehir artık yepyeni bir başlangıca hazırlanıyor, Aksaray’a hizmet için buradayız. Sevgili Aksaraylılar şehircilik alanında uzmanlaşmış bir kardeşiniz olarak Aksaray’ın gelişmesi ve kalkınması için elimden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyım. Mahallelerimizin tamamının alt yapısını tamamlayıp güçlendireceğiz. Kanalizasyon olmadığı için fosseptik çukuru kullanan mahallelerimiz var. Aksaray Belediyesini bir an önce bu utançtan kurtaracağız. Deprem gerçeğini henüz çok kısa bir zaman önce yaşadık. Depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Depremin vermiş olduğu hasarı ve zararı hepimiz biliyoruz. Aksaray’ımızda kaçak yapılaşmanın ruhsatlı konut sayısından fazla olduğu güzel şehrimizde ilk olarak kentsel dönüşümü şehrimizin tamamında uygulayacağız. Rantsal değil kentsel dönüşüm düsturu ile halkımızın ve kendimizin tanınacağı bir uygulama yapacağız. Bu sayede modern bir kente sahip olacağız”dedi.

‘ÖRGÜT KADINDAN YANA GENÇTEN YANA BİR DEĞİŞİM MESAJI VERİYOR’

CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Abbas Ertürk ise açıklamalarında, “Burada Cumhuriyet Halk Partisi örgütü bir mesaj veriyor. Değişimin kadından yana, gençten yana bir değişim olduğu mesajını veriyor. Bu mesajı ilçe başkanımızdan genel başkanımıza kadar hepimiz aldık ve bu mesajın gereğini de yapıyoruz. Aksaray’dan merkez belediye başkan adayımızı açıkladık. Kurultayda bir vaatte bulunmuştuk, gençlerin önünü açacağız diye. 30 yaşında bir genç karşımızda aday olarak duruyor. Kadınların yolunu açacağız demiştik ve bir kadın aday karşımızda duruyor.”

‘ÖNEMLİ OLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN KAZANMASIDIR’

CHP Aksaray İl Başkanlığını Bilal Özdemir ise; “Aksaray’ı AK Parti belediyeciliğinden kurtarmak için gün sayıyoruz. Çok değil 44 gün sonra merkeziyle taşrasıyla Aksaray’ı sosyal demokrat belediyecilere teslim edeceğiz. AK Parti bir billboardlara biz yaptık yine yaparız diye sloganla çıkmış. Sadece geçmiş 5 yıldan değil 20 yıldan hatta 1995’den bu yana belediyecilik anlamında ne yaptınız ki kendinizi referans olarak gösteriyorsunuz. Bin araçlık otopark yaptınız mı? Şehrin ihtilafını rahatlatmak için kaç metre yeni yol açtınız. Orta refüjler hariç kaç ağaç diktiniz. Bu şehirde hala foseptik kullanan binalar var bundan haberiniz var mı? Bundan haberiniz var mı? Bunlar mı sizin referanslarınız. Bir de yaptıklarınıza bakalım. Şehrin birçok yolu köstebek yuvası iken Nevşehir Caddesini bir yılda 3 defa asfaltladınız” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası