banner
Gündem

Aksaray’da görsel şölen

HAVALARIN ISINMASIYLA LAVANTA BAHÇESİ ÇİÇEK AÇTI Aksaray Belediyesi tarafından tarım ve turizmi birleştiren projelerden Lavanta Bahçesi havaların ısınması ile rengarenk çiçek açtı. Tüm vatandaşları lavanta bahçesini görmeye davet eden Belediye..

Aksaray’da görsel şölen
banner

HAVALARIN ISINMASIYLA LAVANTA BAHÇESİ ÇİÇEK AÇTI

Aksaray Belediyesi tarafından tarım ve turizmi birleştiren projelerden Lavanta Bahçesi havaların ısınması ile rengarenk çiçek açtı.

Tüm vatandaşları lavanta bahçesini görmeye davet eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,  “Lavanta bahçesi ile şehrimizin bir potansiyelini daha gün yüzüne çıkarttık. 3 yıldır yılın her mevsiminde gerekli bakımları yaptığımız lavanta bahçemiz bu yıl tam bir görsel şölen oluşturdu. Şehrimize değer katan projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Aksaray Belediyesi, 20 bin metrekare arazi üzerine 16 bin lavanta fidesinin dikimini gerçekleştirmişti. Yaklaşık üç yıl boyunca her mevsim özenle bakımı yapılan lavanta bahçesi görsel şölen oluşturuyor. Havaların ısınması ile lavanta bahçesinde ilk çiçekler kameraların objektiflerine yansıdı.  Kurak ve atıl arazi üzerinde görsel bir zenginliğin oluşturulduğu Lavanta Bahçesi tarım ve turizmin buluştuğu nokta haline geldi.

Fotoğraf tutkunlarına davetiye çıkartan lavanta bahçesinin görsel güzelliğine zenginlik katmak için dekor çalışmaları yapıldı. Vatandaşların aileleri ile birlikte ziyaret edeceği Lavanta Bahçesine fotoğraf çekinmek için alanlar oluşturuldu. Kamelyalar, salıncaklar ve çeşitli figürlerle donatılan Lavanta Bahçesi ziyarete hazır hale getirildi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası