Gündem

Aksaray’da haftasonu dolu dolu geçecek

Yıl boyunca toplumun her kesiminden vatandaşın ilgi ile katılabileceği birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi, Su Kabağı Festivali ve Yaza Merhaba Konserleri düzenliyor. Aksaray Belediyesine bağlı Kadın Aktivite Merkezlerinde..

Aksaray’da haftasonu dolu dolu geçecek
banner

Yıl boyunca toplumun her kesiminden vatandaşın ilgi ile katılabileceği birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi, Su Kabağı Festivali ve Yaza Merhaba Konserleri düzenliyor.

Aksaray Belediyesine bağlı Kadın Aktivite Merkezlerinde ve Zinciriye Medresesi’nde unutulmaya yüz tutmuş sanat eserlerini yaşatmak için Su Kabağı İşleme Kursları başlatılmıştı. Kursiyerlerin su kabağını kullanarak birbirinden renkli oluşturdukları sanat eserleri festivalde sanatseverlerle buluşturulacak.

Kılıçarslan Parkında 25 Haziran saat 13.00’da başlayacak olan festivalde su kabağının sanata dönüştürülme hikayesi anlatılacak. Festival kapsamında Su Kabağı Yapım Atölyeleri sergilenirken Ödüllü En Güzel Su Kabağı Yarışması da düzenlenecek.

Su Kabağı Festivalinin yanı sıra 25 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’da Ayna Grubu Tacin Mahallesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı 2. Etabında sahne alacak. Vatandaşların doyasıya eğleneceği Yaza Merhaba Konserleri Pazar günüde devam edecek. 26 Haziran Pazar Günü saat 20.00’da ise Kolpa Grubu vatandaşları şarkıları ile eğlendirecek.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kültürel etkinliklerin vatandaşlara verimli ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Başkan Dinçer, her yaş grubuna ve toplumun her kesiminden vatandaşın ilgisine göre düzenlenen birbirinden renkli etkinliklere tüm vatandaşları davet etti. (Haber Bülteni)

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL