banner
Gündem

Aksaray’da hurma fiyatları cep yakacak

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar sofralarının vazgeçilmezi olan hurmalar tezgahlardaki yerini aldı. Birçok çeşidi olan bu mucizevi meyvenin fiyatı ise 220 ile450 lira arasında değişiyor. Ramazan’ın en değerli besininin..

Aksaray’da hurma fiyatları cep yakacak
banner

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar sofralarının vazgeçilmezi olan hurmalar tezgahlardaki yerini aldı. Birçok çeşidi olan bu mucizevi meyvenin fiyatı ise 220 ile450 lira arasında değişiyor.

Ramazan’ın en değerli besininin hurma olduğunu söyleyen Demircan, “Ramazan ayına sayılı günler kala hurmalar tezgahlardaki yerine aldı. Bu yıl hurma fiyatları tavan yaptı. Hurmaya talep en çok Ramazan ayında oluyor. Hurmalar, ağaçlarının bulunduğu bölgelere göre sınıflandırılıyor. İkisi yaş olmak üzere 12 çeşit hurma çeşidimizi müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Mebrum, sugai, acve ve meşruk hurmaları Medine’de yetişiyor. Bunun haricinde Kudüs, İran ve Bağdat’tan gelen hurma çeşitlerimizde bulunuyor” diye konuştu.

HER BÜTÇEYE UYGUN HURMA VAR

Her yıl Medine’den en kaliteli yaş hurmaları getirip derin dondurucuda muhafaza ederek sattıklarını belirten Demircan, “Yaş hurmalarımız aynı üzüm salkımı gibi dalından yeşil haliyle kopartılıp, yılda 1 kez geliyor. Vatandaşlarımıza yaş hurma imkânı da sunuyoruz. 11 Mart Pazartesi günü başlayacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, bu seneki Ramazan’da iyice kendisini hissettirecek gibi gözüküyor. İşletme olarak her bütçeye uygun hurmalarımızı var” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası