banner
Gündem

Aksaray’da jandarma ekipleri Saratlı Festivali’nde KADES’i tanıttı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ kapsamında eğitim, bilgilendirme ve farkındalık faaliyetlerine devam ediyor. Kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla Gülağaç İlçesi Saratlı beldesinde düzenlenen ‘17’nci Saratlı..

Aksaray’da jandarma ekipleri Saratlı Festivali’nde KADES’i tanıttı
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ kapsamında eğitim, bilgilendirme ve farkındalık faaliyetlerine devam ediyor.

Kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla Gülağaç İlçesi Saratlı beldesinde düzenlenen ‘17’nci Saratlı Kültür ve Turizm Festivali’ne katılan vatandaşlara İçişleri Bakanlığının ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosu çerçevesinde Kadın Destek (KADES) uygulaması tanıtıldı. Kadınlara KADES uygulamasının cep telefonuna indirilmesi, uygulamanın cep telefonuna indirildikten sonra nasıl kullanılacağı ve sağladığı kolaylıklar hakkında bilgilendirme yapıldı. Erkek vatandaşlara ise kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verilerek, KADES tanıtım broşürü dağıtıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerimize aralıksız devam edilecektir” denildi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası