banner
Gündem

Aksaray’da kar yağışı umut oldu

Türkiye’nin en az yağış alan illeri arasında yer alan Aksaray’da, mart ayında yağan kar yağışı vatandaşların umudu oldu. Kuraklığın önemli bir konu olduğunu söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,..

Aksaray’da kar yağışı umut oldu
banner

Türkiye’nin en az yağış alan illeri arasında yer alan Aksaray’da, mart ayında yağan kar yağışı vatandaşların umudu oldu.

Kuraklığın önemli bir konu olduğunu söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu yıl yağışların mevsim normallerinin altında olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Son zamanlarda gündemimizde kuraklık bulunuyor. Bu yıl yağışlarda bir azalma söz konusu oldu. Bundan vatandaşlar ve biz idareciler olarak müteessir olduk ve konuyu takip ettik. Yağmur dualarına çıktık. Bununla ilgili ne tür tedbirler alınabilir? diyerek çözüm arayışı içerisine girdik. Vatandaşlarımızı bilgilendirmeye ve konunun önemini anlatmaya çalıştık. Mart ayı içerisinde hamdolsun biraz yağışlarımızda artış oldu. Ama bu beklediğimiz seviyede ve düzeyde değil. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Tedbiri elden bırakmadan suyu tasarruflu kullanmamız önem arz ediyor. İnşallah nisan ayı içerisinde de yağışlarımızın biraz daha artmasıyla bu yıl ki açığımızı bir nebze olsun kapatacağımızı düşünüyoruz. Yine vatandaşlarımızdan isteğimiz suyu kullanırken dikkatli kullanmaları ve tasarruf konusunda tüm tedbirlere riayet etmelerini önemle talep ediyoruz.”

Aksaray’da mart ayı sonunda beklenmeyen bir kar yağışı olduğunu ifade eden Dinçer, “Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı gerçekleşti.  Bir taraftan doğa canlanırken, ağaçlarımız çiçek açmaya, tohumlarımız da yeşermeye başladı. Kar inşallah dona çekmezse bundan en iyi, en verimli şekilde faydalanacağımızı ümit ediyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası