banner
Gündem

Aksaray’da ‘Karekodlu Plaka’ dönemi başladı

Aksaray Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ayhan Tüzün, yeni yıl itibariyle ‘Karekodlu Plaka Sistemi’nin tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da uygulamaya girdiğini bildirdi. 2 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayan ‘Karekodlu Plaka..

Aksaray’da ‘Karekodlu Plaka’ dönemi başladı
banner

Aksaray Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ayhan Tüzün, yeni yıl itibariyle ‘Karekodlu Plaka Sistemi’nin tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da uygulamaya girdiğini bildirdi.

2 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayan ‘Karekodlu Plaka Sistemi’ hakkında bilgiler veren Tüzün, “Oda olarak tüm hazırlıkların tamamlayarak kısa sürede yeni sisteme geçtik. Uygulama ile sahte plaka olayı tarihe karışacak. Motorlu taşıt satış, devir ve tescilinden sonra yeni bastırılacak plakalarda  ‘Kare kod’ uygulaması uygulanacak. Plakanın seri numarası, nerede ve ne zaman üretildiğine ait bilgilerin elektronik ortamda kayıt altına alınacağı karekodlu plaka basım işlemleri odamızda yapılabilecek” dedi.

ARAÇLAR DAHA KOLAY TAKİP EDİLECEK’

Tüzün , “Bu otomasyon sistemi sayesinde üretilen her bir plakanın üretime girdiği andan, muhatabına teslim edilinceye kadar geçen yaşam döngüsü her aşamada takip edilecek ve kayıt altına alınacak. Plakanın hangi seri numarası ile ne zaman üretildiği, hangi odaya gönderildiği gibi bilgiler elektronik ve otomatik olarak üretilecek ve ilgililerin kullanımına açılacaktır. Karekodlu yeni plakalar, trafikteki araçların daha kolay takip edilmesini sağlayacak ve sahte plaka kullanımını önemli ölçüde azaltacak. Bu yenilik, trafik güvenliğine de önemli bir katkı sağlayacak. 2 Ocak’tan itibaren kullanılmaya başlanan karekodlu plaka basım fiyatı ise 390 lira” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası