Özel

Aksaray’da kendisini savcı olarak tanıtan kişi muhtarı dolandırdı

Aksaray’da kendisini savcı olarak tanıtarak muhtarın 370 bin lirasını alan şüphelinin yakalanması için çalışma sürüyor. Nakkaş Mahallesi Muhtarı Kamil Bayrak’ı telefonla arayarak kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtan ve muhtarı ‘operasyon..

Aksaray’da kendisini savcı olarak tanıtan kişi muhtarı dolandırdı
banner

Aksaray’da kendisini savcı olarak tanıtarak muhtarın 370 bin lirasını alan şüphelinin yakalanması için çalışma sürüyor.

Nakkaş Mahallesi Muhtarı Kamil Bayrak’ı telefonla arayarak kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtan ve muhtarı ‘operasyon yapacağız’ diyerek kandıran kişi muhtarın 370 bin lirasını dolandırdı.

Yaşadığı olayı anlatan Kamil Bayrak, “Ben mahallemde bütün insanlara sizi arayan ve kendisi savcı, polis, jandarma ve hakim gibi ünvanları kullanarak bilgilerinizi isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyin diye uyarılarda bulunurdum. Beni arayanlara da inanmaz ve suratına kapatırdım. Bu sefer bende inandım ve beni de dolandırdılar. Dolandırıcılık olayı 24-25 Ocak tarihinde meydana geldi. Muhtarlıkta otururken bana telefon geldi. Cumhuriyet başsavcılığından arıyoruz dediler. ‘Muhtarım büyük bir operasyon yapıyoruz, operasyona sizi de dahil edeceğiz’ dediler. Ben 15 yıllık muhtarım ben senin savcı olduğuna nasıl inanayım dedim. ‘Seni bir imza ile görevden alırım. Benim sicil numaramı yaz ve polisi ara teyit et, bende konuşmayı hoparlörden dinleyeceğim’ dedi. Yani bir şekilde beni de inandırdı” dedi.

‘DOLANDIRICILARA ÇEKTİĞİM PARAYI HALA ÖDÜYORUM’

Operasyon kapsamında kendisini arayan kişinin devletin parasını kendisine aktaracağını söylediğini ifade eden Bayrak, “Bu şekilde bir şebekeyi çökerteceklerini söylediler. Çalıştığım bankaları söyledim. Ona hesap numaram ile şifrelerini söyledim. Bu olayı kimseye söyleme dediler. Bankadan hesabıma 57 bin lira para yatırdılar. Bende parayı verdikleri hesaba gönderdim. O sırada 2 tane bankadan bana telefon geldi. Bende kredi için bankadan arayanlara onay verdim. Ben bu şekilde dolandırıldığımı bilsem evet demezdim. Toplamda 370 bin liram gitti. Masrafı ve faizi ile birlikte 450-500 bin lira borçlandım. Bu kişilerden şikâyetçi oldum. Asgari ücretle çalışan birisiyim. Şu anda kredinin borcunu ödemekte zorluk çekiyorum” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası