Özel

Aksaray’da mikro kredi alan kadın sayısı artıyor

Aksaray’da yaşayan 327 kadın girişimci, teminat ve kefil istemeden Türkiye Grameen Mikrokredi Programı’ndan (TGMP) yararlanıyor. Aksaray Mikro Kredi saha sorumlusu Nail Eser, küçük sermayelerle ihtiyaç sahibi girişimci kadınları desteklediklerini söyledi. 2023 yılında..

Aksaray’da mikro kredi alan kadın sayısı artıyor
banner

Aksaray’da yaşayan 327 kadın girişimci, teminat ve kefil istemeden Türkiye Grameen Mikrokredi Programı’ndan (TGMP) yararlanıyor.

Aksaray Mikro Kredi saha sorumlusu Nail Eser, küçük sermayelerle ihtiyaç sahibi girişimci kadınları desteklediklerini söyledi. 2023 yılında Aksaray’da 327 kadına 1 milyon 700 lira kredi verdiklerini ifade eden Eser, “Aktif olarak şehrimizde 346 kadın girişimcimiz bizlerden kredi aldı. Kredi talebinde bulunmak için bir iş kolunda faaliyet gösterilmesi gerekiyor. Kredi alan kadın girişimcilerimiz aldıkları kredi ile işlerini büyütme imkanı elde ediyor. İlk önce 5 bin lira ile başlayıp 20 bin liraya kadar çıkıyor” dedi.

‘KADINLAR KÜÇÜK İŞLETMELERLE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLUYOR’

2020 yılında 170 kadın girişimciye kredi verilirken bu yıl sayıyı 327 gibi bir rakama çıkarttıklarını belirten Eser, “Proje kapsamında halı dokumu, yumurta üretimi, kuaför, gelinlik ve abiye kıyafet işleme, yazma oyalama gibi farklı branşlarda el becerilerini ortaya koyan ev kadınları, sadece ev bütçesine katkıda bulunmakla kalmıyor,  kendilerine ait bir iş yeri sahibi olabilmenin umudunu taşıyor. Kredi kullanıcıları belirlenen taksit ve ödeme şartlarına göre haftalık veya aylık olarak geri ödeme yapıyor. Kadınların krediye olan ilgi ve alakasının her geçen yıl artması bizleri de memnun ediyor. Aksaray’da merkez, ilçe, belde ve köylerde küçük çaplı işler yapıp işini büyütüp başka insanlara gelir desteği sağlayanlarda oluyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası