banner
Gündem

Aksaray’da öğrencilerin  yarıyıl tatili sevinci

91 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE GİRDİ Aksaray’da 91 bin 745 öğrenci 2022-2023 Eğitim Öğretim döneminin ilk yarısını tamamladı. Karnelerini alan öğrenciler iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi.Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,..

Aksaray’da öğrencilerin  yarıyıl tatili sevinci
banner

91 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE GİRDİ

Aksaray’da 91 bin 745 öğrenci 2022-2023 Eğitim Öğretim döneminin ilk yarısını tamamladı. Karnelerini alan öğrenciler iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi.Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ile Taptuk Emre Ortaokulunda düzenlenen karne törenine katıldı.

‘GEZİN, DİNLENİN HAYALLER KURUN’

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve eğitim sendikalarının başkanları ile birlikte öğrencilerin karnelerini dağıtan Vali Aydoğdu; öğrencilere başarı dileklerini ileterek yarıyıl tatilinde dinlenmeleri tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerden kendilerini dinlenerek kendilerini rahat hissetmelerini isteyen Vali Aydoğdu; “Gezin, dinlenin ve hayal edin. İçinize dönün. Bu hepinize iyi gelecek. Sevgi ile donanmış hayaller kurmuş ve dinlenmiş şekilde tatil dönüşü sıralarınızda olun” dedi.

Emekliye ayrılan 42 yıllık öğretmen Ömer Askerden ile birlikte pasta kesen Vali Aydoğdu, 1 puanla takdirname belgesi alamadığı için ağlayan Samet Çeşmecik adlı öğrenciyi arkadaşları ile birlikte teselli etti.

Vali Hamza Aydoğdu Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve beraberindeki heyet ile Yusuf Taha Kumtepe adlı öğrencinin kendisini sosyal medyadan karne programına davet etmesi üzerine Taptuk Emre Ortaokuluna ziyarette bulundu. Kumtepe ve sınıf arkadaşlarının karneleri ve hediyelerini veren Vali Aydoğdu, öğrencileri tebrik ederek yarıyıl tatilinde dinlenmeleri tavsiyesinde bulundu. Okul öğretmenleri ile bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu; öğretmenlerin fedakârlıklarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirterek başarılanının daim olması dileğinde bulundu. Karnelerin dağıtılmasının ardından tatil nedeniyle düzenlenen kapanış törenine katılan Vali Aydoğdu, İstiklal Marşını öğretmen ve öğrencilerle birlikte söyledi.

KARNESİNİ ALAMAYAN OKUL BİRİNCİSİNE SÜRPRİZ

 

Vali Hamza Aydoğdu, acil ameliyat olması nedeniyle arkadaşlarıyla karne sevincini yaşayamayan okul birincisi öğrenciye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Cemaleddin Aksaray’i Hafız İmam Hatip Ortaokulu 5 B sınıf öğrencisi Umut Bozdemir’i Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret eden Vali Aydoğdu Bozdemir’in karnesini ve ‘Takdir Belgesi’ni yattığı serviste takdim etti. Bozdemir’e çiçek verip tebrik eden Vali Aydoğdu; başarı dileklerini iletti. Bozdemir’in durumu hakkında bilgi alan Vali Aydoğdu Bozdemir’e geçmiş olsun dileğinde bulunarak sağlığına kavuşması temennisinde bulundu. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası