Gündem

Aksaray’da toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi

Aksaray Belediyesince sünnet ettirilen bin 4 çocuk için şölen düzenlendi. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen şölen öncesinde çocuklar, üstü açık otobüslerle şehir turu attı. Gezi sonrası Kılıçarslan Parkı’na gelen çocuklara çeşitli..

Aksaray’da toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi
banner

Aksaray Belediyesince sünnet ettirilen bin 4 çocuk için şölen düzenlendi. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen şölen öncesinde çocuklar, üstü açık otobüslerle şehir turu attı. Gezi sonrası Kılıçarslan Parkı’na gelen çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı, ikramlarda bulunuldu.

Etkinlikte konuşan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, sünnet şöleninin çocuklar için unutulmaz bir anı olduğunu belirtti.

Valiliğinin dördüncü gününde böyle bir organizasyona katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kumbuzoğlu, “Böyle güzel bir etkinliği hayata geçiren çok değerli belediye başkanımız Evren Dinçer ile ekibini kutluyorum. Belediyecilikte birçok organizasyon olur. Bunları hep biliyoruz. Çocuklara yapılan etkinliklerinde çok ayrı bir yeri vardır. Artık bugünden itibaren çocuklarımız erkekliğe ilk adımını attı. Evlatlarımız bizim için çok önemli. Aralarında 30 tane engelli çocuğumuzda varmış. Allah’ım onlara da sağlık versin. Tüm ailelere hayırlı uğurlu olsun” dedi.

‘BELEDİYECİLİKTE DEVRİM YAPTIK’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise belediyeciliğin en önemli unsurunun sosyal belediyecilik olduğunu, sünnet şöleninin de bunlar arasında yer aldığını söyledi. Aydoğdu, “Belediyecilik gönül işidir.  AK Parti belediyecilikte Türkiye’de bir devrim yaptı. Cumhurbaşkanımız göreve belediye başkanlığı ile başladı. İstanbul’da belediyecilikte ilklere imza attı. Bu durum sonra tüm Türkiye’ye yayıldı. Belediye başkanımız Evren Dinçer’i kutluyorum. Sünnet şöleninin 3’üncüsünü gerçekleştirdik. Bizde doğum, sünnet ile askerlik çok önemlidir. Tüm aileleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

‘MÜTHİŞ KATILIM BİZLERİ MUTLU ETTİ’

Çocukların hayatında bu şölenin önemli bir yer edineceğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şöyle konuştu:  “Aksaray merkez ve köylerindeki çocuklarımızla bu özel günde birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. İnşallah da bundan sonraki yıllarda da benzer organizasyonları düzenleyeceğiz. Müthiş bir katılımın olması bizleri çok mutlu etti. Sünnet kıyafetlerini ve oyuncaklarımızı da dağıttık. Sünnet edilenler arasında 30 engelli çocuğumuzda bulunuyor. Çocuklarımızın hayatında bu şölen önemli bir yer edecek. Gençlerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası