Gündem

Aksaray’dan Marmaris’te çıkan yangınla mücadaleye destek

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Bölgeye Aksaray’dan da takviye ekip gönderildi. Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler..

Aksaray’dan Marmaris’te  çıkan yangınla mücadaleye destek
banner

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Bölgeye Aksaray’dan da takviye ekip gönderildi.

Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgârında etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı helikopterlerin yanı sıra arazözler, iş makineleri ve çok sayıda orman işçisi ile müdahale ediliyor. Ekipler, rüzgârın etkisiyle hızla büyüyen yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor. Çok sayıda gönüllü de kendi imkânlarınca ekiplere destek olmaya çalışıyor. Güvenlik tedbirleri kapsamında yangın bölgesine görevlilerin dışında kimse alınmıyor. Aksaray Orman İşletme Müdürlüğünden bir yangın aracı ile 5 personel Muğla’nın Marmaris ilçesinde orman yangına müdahale etmek için yola çıktı. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL