banner
Gündem

‘Aksaray’ı engelsiz şehir yapma yolunda kararlıyız’

Engelli bireylerin sosyalleşmesi, yaşam becerileri kazanması ve kişisel gelişimleri için çok yönlü bir yaşam merkezi olarak hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezinde, yaz boyunca düzenlenecek çeşitli kurslar ile özel bireylere el..

‘Aksaray’ı engelsiz şehir yapma yolunda kararlıyız’
banner

Engelli bireylerin sosyalleşmesi, yaşam becerileri kazanması ve kişisel gelişimleri için çok yönlü bir yaşam merkezi olarak hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezinde, yaz boyunca düzenlenecek çeşitli kurslar ile özel bireylere el becerileri ve mesleki yetenekler kazandırılacak.
Engelsiz Yaşam Merkezinde “Geleceği Yaz” kurslarında engelli bireylerin günlük yaşam becerilerini karşılamayı öğrenebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezinde çini tasarım, el sanatları, takı tasarım, ahşap boyama, boyama, müzik atölyesi, dini değerler, spor, müzik, giyim atölyesi ve bilgisayar kursları verilecek. Özel çocukların, sosyal yaşama katılmasını destekleyerek, onları yaşamın içine dâhil etmeyi hedefleyen projeyi çok önemsediklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sözlerinin devamında şunları söyledi. “Belediyeciliğin evrildiği, sosyal belediyecilik alanına taşındığını çok iyi biliyoruz. Bu vesileyle geçmiş 5 yıllık dönemimizde bunu uygulamaya çalıştık.
Yolumuzun doğru olduğunu ve yukarıya doğru taşınması gerektiğinin bilincindeyiz. Hedefimiz onların yaşamını da kolaylaştırmak. Eşitlik anlayışımızın bir gereği de budur. Bu merkez, ailelerin özellikle annelerin kendilerini dinlendirmesi için, bir mola vermesi için düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bir yaşam merkezidir. Aksaray’ı engelsiz şehir yapma yolunda kararlıyız” ifadelerini kullandı.
Müracaatlar Engelsiz Yaşam Merkezinin 0 382 216 06 92 numaralı telefonu üzerinden yapılabilecek. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası