banner
Gündem

 ‘Aksaray’ı geçmiş tarihi ile buluşturacağız’

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı hızla devam eden Selçuklu Cami ve Külliyesi şimdiden görenleri meraklandırıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Selçuklu Cami ve Külliye projemiz ile Aksaray’ımızı geçmiş tarihi..

 ‘Aksaray’ı geçmiş tarihi ile buluşturacağız’
banner

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı hızla devam eden Selçuklu Cami ve Külliyesi şimdiden görenleri meraklandırıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Selçuklu Cami ve Külliye projemiz ile Aksaray’ımızı geçmiş tarihi ile buluşturacağız” dedi.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI EŞ ZAMANLI OLARAK İLERLİYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından Selçuklu Park içine inşa edilen Selçuklu Cami ve Külliye Projesi’nde minareler, büyük kubbe ve cami bölümü girişindeki revak detaylar artık kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Görenleri heyecanlandıran külliye projesinde cami bölümü ile birlikte dinlenme ve taziye evi bölümlerindeki inşaat çalışmaları eş zamanlı olarak ilerliyor.

Selçuklu Külliye projesi tamamlandığında kapalı otoparkıyla birlikte Selçuklu Cami, kitap konağı, emekli dinlenme evi ve taziye evi ile bir bütün olacak.

default

AKSARAY’DA SELÇUKLU İZLERİNE RASTLANIYOR’

Dinçer, Aksaray’ın farklı inanç ve kültürlere ev sahipliği yapmış, tarih kokan bir Selçuklu şehri olduğunu söyledi. Aksaray’ın sahip olduğu tarihi yapılarda her zaman Selçuklu izlerine rastlandığını hatırlatan Belediye Başkanı Dinçer, “Tarihi kaynaklara baktığımızda özellikle Selçuklu Sultanı II. Kılıçaslan döneminde Aksaray’da imar ve iskan faaliyetlerinin yoğunlaştığını görmekteyiz” dedi.

‘PROJE MODERN MİMARİYE SAHİP’

Başkan Dinçer, Selçuklu Cami ve Külliye Projesi mimarisinde Selçuklu izlerinin olduğunu belirterek “Şehrimizin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye Kültürünün yeniden tasavvur etmesini arzuladık. Şehrimizin en güzel noktasında hayata geçirdiğimiz Selçuklu Cami ve Külliye Projemiz modern mimariye sahip. Projemizin takipçiyiz, en kısa sürede çalışmaları tamamlayarak projemizi hizmete sunacağız” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası