banner
Gündem

Aksaray’ı TEKNOFEST’te hexacopter ile temsil edecekler

Aksaray Belediyesine bağlı Bilim Merkezinde eğitim alan lise öğrencileri Aksaray’ı TEKNOFEST yarışmasında temsil etmek için ‘hexacopter’ drone geliştirdi. Hayal ettikleri ürünleri Aksaray Bilim Merkezinde tasarlama imkânı bulan Aksaraylı gençler, ulusal..

Aksaray’ı TEKNOFEST’te hexacopter ile temsil edecekler
banner

Aksaray Belediyesine bağlı Bilim Merkezinde eğitim alan lise öğrencileri Aksaray’ı TEKNOFEST yarışmasında temsil etmek için ‘hexacopter’ drone geliştirdi.

Hayal ettikleri ürünleri Aksaray Bilim Merkezinde tasarlama imkânı bulan Aksaraylı gençler, ulusal ve uluslararası birçok yarışmaya da bu merkezde hazırlanarak katılabiliyor.

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşı olduğu TEKNOFEST yarışması için hazırlanan gençler 7 kişilik takım oluşturdu. TEKNOFEST yarışmasına katılan liseli gençlerin geliştirdikleri tüm projeler için gerekli olan maliyetler Aksaray Bilim Merkezi tarafından karşılanıyor.

Gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkânın Aksaray Bilim Merkezi tarafından sağlandığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer: “Gençlerimiz; şehrimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın geleceğidir. Bizde bu anlayışla gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için görev sürecimiz boyunca tüm imkanlarımızı seferber ettik. Gençlerimizin ihtiyaç duyduğu talep ettiği tüm ihtiyaçları karşılamanın çabası içerisinde olduk. Göreve geldiğimizde gençlerimiz kitap konakları sayısının artırılmasını talep etmişti. Bizde bu talebi karşılıksız bırakmamak adına harekete geçtik. Nuri Yazıcı Kitap Konakları gibi şehrimizin 3 farklı noktasına kitap konağı inşa ettik. Tarihi mekanların restorasyonu çalışmaları kapsamında gün yüzüne çıkarttığımız Bedriye Medresesini Kitap Kafe olarak gençlerin seveceği konseptte tasarlayarak hizmete sunduk. Yıl boyunca Bisiklet Festivallerinden, Bilim Festivaline kadar birçok sosyal sanatsal ve kültürel etkinlikle gençlerimizi bir araya getirdik.  Gençlerimizin severek kullandığı Aksaray Bilim Merkezimizde yıl boyunca gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri etkinlikler düzenledik. Gençlerimizde bu etkinliklere severek katıldılar. Milli teknoloji hamlesi olan TEKNOFEST yarışmalarında şehrimizi temsil etmek isteyen gençlerimiz hayal ettikleri ürünleri bu merkezimizde hayata geçiriyorlar. Bizde onları bu noktada destekliyoruz. Geleceğin Selçuk Bayraktar’larının şehrimizden çıkması için var gücümüzle çalışmalara yeni dönem de devam edeceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası