Gündem

‘Aksaray’ı yakından takip ediyoruz’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Aksaray’da partililerle bir araya geldi. Aksaray’ın genel olarak nabzını tutmaya geldiklerini ve halkın iktidarını kurmalarına çok az kaldığını ifade eden Nazlıaka; “Halkımızın sesine ses..

‘Aksaray’ı yakından  takip ediyoruz’
banner

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Aksaray’da partililerle bir araya geldi.

Aksaray’ın genel olarak nabzını tutmaya geldiklerini ve halkın iktidarını kurmalarına çok az kaldığını ifade eden Nazlıaka; “Halkımızın sesine ses katmaya geldik. Bizler Aksaray’ın sorunlarını yakından biliyoruz. Hastane sorunu ve sağlığa erişimde fırsat eşitsizliğinin halen devam ettiğini görüyoruz. Aksaraylılar tedavi olmak için civar illere gitmek zorunda kalıyor. Ulaşım ile ilgili sorunları sürüyor. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında demir yolunu gündeme getirmişti. Ondan sonra ihalesi gerçekleştirildi. Fakat sonra yine ses seda çıkmadı. Biz demir yolu projesini takibe aldığımızı bu konuda iktidarı bir kez daha uyardığımızı hatırlatıyoruz.  Ayrıca burası bir gurbetçi kenti ve havalimanı yok” dedi.

‘AKSARAY’IN SORUNLARINI

ÇÖZMEYE ODAKLANACAĞIZ’

Ülkede yaşanan sorunların Aksaray’da da bulunduğunu belirten Nazlıaka, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüzde 70’i hayvancılık ve tarımla uğraşan şehirde girdi maliyetlerinin çok yüksek olması nedeniyle çiftçilikle uğraşan vatandaşların ne kadar zorlandıklarını hepimiz biliyoruz. Bir tahıl ambarı olan Aksaray’da hala tarımsal sulamayla ilgili sorunlar da sürüyor. Yem fiyatları o kadar yüksek ki vatandaşlarımız hayvanlarını kesime göndermek zorunda kalıyor. Çarpık kentleşme kente girer girmez dikkatimizi çekti. Aksaray kaderine terk edilmiş bir kent konumunda. Biz bunu kabul etmiyoruz. İlk seçimlerde CHP iktidarında Aksaray’ında sorunlarının çözüme kavuşacağını iddia etti. Halkın iktidarında Aksaray’ın sorunlarının çözümüne odaklanacağız. İçerisinde bulunduğumuz dönemde halktan kopmuş bir iktidar var. CHP olarak her gün sahadayız. Örgütlü gücümüze güç katıyoruz. Her geçen gün CHP ailesini genişletiyoruz, genişletmeye de devam edeceğiz. Aydınlık günler yakındır. Geliyor gelmekte olan” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL