Esnaf

Aksaray’ı ziyarete gelen Somuncu Baba’ya uğramadan gitmiyor

Somuncu Baba Külliyesinde hediyelik eşya satan esnaflar, son yıllarda Somuncu Baba Türbesine olan ilginin ve buna bağlı ziyaretlerin artmasıyla işlerde de hareketlilik olduğunu söyledi. Şehrin tanıtımına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını..

Aksaray’ı ziyarete gelen Somuncu Baba’ya uğramadan gitmiyor
banner

Somuncu Baba Külliyesinde hediyelik eşya satan esnaflar, son yıllarda Somuncu Baba Türbesine olan ilginin ve buna bağlı ziyaretlerin artmasıyla işlerde de hareketlilik olduğunu söyledi.

Şehrin tanıtımına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Muhammed Geylani, “9 yıldır burada esnaflık yapıyorum. Burası yazın hareketli, kışın sakin olur. Hafta sonları da çevre illerden gelen ziyaretçilerle bir hareketlilik yaşanır. Aksaray’a ziyarete gelen bir kişi Somuncu Baba’yı ziyaret etmeden şehrimizden ayrılmıyor. Somuncu Baba Külliyesi, çilehanesi ve mescidi bir arada. Minyatür müzemizin de bizlere katkısı çok oluyor. Burayı 7’den 70’e herkes ziyaret ediyor. Bizde elimizden geldiği kadar buraya gelen müşterilerimize Somuncu Babayı, Cemâleddin Aksarayî ile Ervah mezarlığını anlatıyoruz”dedi.

‘BURANIN ATMOSFERİ

 BAŞKA YERDE YOK’

İşletmelerinde, takı, şekerleme, gül ürünleri, tespih ile doğal taş gurupları ive genel dini hediyelik eşya sattıklarını belirten Geylani, “Müşterilerimizin aradığım ürünü bulamadım dememesi için ürün yelpazemizi ciddi oranda arttırdık. Somuncu Baba hatırası ürünlerimizde var. Somuncu Baba ürünleri ilgi yönünden oldukça iyi durumda. Birde buranın atmosferi şehrimizde başka yerde yok” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası