banner
Siyaset

‘Aksaray’ımızı hep birlikte yöneteceğiz’

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEMİR, ATATÜRK BULVARI ESNAFINI ZİYARET ETTİ CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, İl Başkanı Bilal Özdemir ve beraberindeki heyet ile birlikte Atatürk Bulvarı esnafını..

‘Aksaray’ımızı hep birlikte yöneteceğiz’
banner

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEMİR, ATATÜRK BULVARI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, İl Başkanı Bilal Özdemir ve beraberindeki heyet ile birlikte Atatürk Bulvarı esnafını ziyaret etti. Ziyarette, esnafın karşılaştığı sorunları dinleyen Yıldırım Demir, projelerini anlatarak çözüm önerileri sundu.

Yıldırım Demir, esnafın taleplerini dinlediklerini söyleyerek;”Atatürk Bulvarı esnafının yanlış yapılan şehir planlamasından dolayı nasıl mağdur olduğunu gördük. Belediyecilik teknik işidir bunu bir kez daha görmüş olduk. Esnafımız burada uzunca zaman iş kaybı yaşadı, halen de yaşıyor. Ben ve ekibim yetkiyi devraldığımızda yanlış kentleşme kurbanı olan esnafımızı toparlamak için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Sadece Atatürk Bulvarı’nda değil, şehrin her tarafında yanlış, plansız ve programsız işler yapılıyor. Büyükşehir olma yolunda ilerleyen Aksaray bu şekilde büyük şehir olamaz. Nüfus Büyükşehir Belediyesi için yetse de, kalabalıklaşan nüfusun sığmadığı rahatça hareket edemediği bir şehir hep yarımdır. Şehrin genişlemesi, mimarisinin düzenlenmesi, depreme dayanıklı yapılar yapılması ve hali hazırdaki yapıların deprem dayanıklılığı testten geçirilip gerekli önlemlerin alınması gerekir. Şimdiye kadar şehrimizde hiç düşünülmeden, ben yaptım oldu anlayışı ile işler yapıldı. Şehrin en ferah yerine mezarlık, çöplüğe hastane yapıldı. Şehrin bir girişinde insanları koca bir cezaevi karşılıyor. Şimdi genişlemeye ihtiyaç duyulan Aksaray’ı nasıl genişleteceksin. Aksaray Belediyesinde acilen liyakatli kadroların iş başı yapması gerek. İşte bu yüzden yönetime talibiz. Aksaray’ımızı genci, yaşlısı, kadını, erkeği hep birlikte yöneteceğiz”

Demir, esnafın desteğini kazanmak ve şehir yönetimindeki değişime katkı sağlamak amacıyla ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası