Gündem

Aksaray’ın bu yıl ki ilk hacı kafilesi uğurlandı

Aksaray’da hac ibadetini yerine getirecek olan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara ulaşmak için yolculuğa çıktı.Kutsal topraklara gidecek ilk hacı adayı kafilesi Aksaray Şehirlerarası otobüs terminalinden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı. Hacı kafilesini..

Aksaray’ın bu yıl ki ilk hacı kafilesi uğurlandı
banner

Aksaray’da hac ibadetini yerine getirecek olan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara ulaşmak için yolculuğa çıktı.Kutsal topraklara gidecek ilk hacı adayı kafilesi Aksaray Şehirlerarası otobüs terminalinden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı. Hacı kafilesini uğurlamak için düzenlenen törene, hacı adayları ve yakınları katıldı.

Aksaray İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın yaptığı dua ile başlayan uğurlama programında Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, hacı adaylarını yalnız bırakmadı. Aksaray Belediyesi ekiplerince hacı adaylarına ve yakınlarına Şehirlerarası otobüs terminalinde mobil ikram araçlarından çorba ve lokma ikramında bulunuldu.

Aksaray’dan kutsal topraklara uğurlanan hacılarla ilgili açıklama yapan Müftü Veysel Işıldar, “Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile hacca gidecek olan 9 görevli hocamız ve 237 hacı adayımızı hayırlısıyla uğurladık. Aksaray Otogarından 6 otobüsümüz hacı adaylarımızı Nevşehir Havalimanına götürmek üzere yola çıktı. Ortaköy ilçemizden ise 46 kişilik bir hacı adayı grubu ayrıyeten yola çıktı. Gerekli güvenlik ve sağlık tedbirleri, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ve Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alındı. Hacılarımızı salavatlarla, tekbir ve telbiye dualarıyla gönderdik. Allah kazasız belasız gidip geri dönmeyi nasip etsin. Allah şimdiden ibadetlerini kabul etsin” dedi.

Duygusal anların yaşandığı hacı adayı uğurlama programında hacı adayları yıllardır hasretini çektikleri kutsal topraklara ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını söylediler. Ülkemiz ve İslam alemi için bol bol dua edeceklerini söyleyen hacı adayları bu ibadetin herkese nasip olması temennisinde bulundu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası