banner
Gündem

Aksaray’ın en yaşlı muhtarı görevi bırakıyor

Aksaray’da 70 yaşındaki Saffet Kara, 6 bin 111 nüfuslu Kılıçaslan Mahallesinde 36 yıldır hiç ara vermeden 8 dönemdir muhtarlık yapıyor. Şehrin en eski mahallelerinden olan Kılıçaslan ile adeta özdeşleşmiş olan..

Aksaray’ın en yaşlı  muhtarı görevi bırakıyor
banner

Aksaray’da 70 yaşındaki Saffet Kara, 6 bin 111 nüfuslu Kılıçaslan Mahallesinde 36 yıldır hiç ara vermeden 8 dönemdir muhtarlık yapıyor. Şehrin en eski mahallelerinden olan Kılıçaslan ile adeta özdeşleşmiş olan Kara,31 Mart 2024 gününde muhtarlığa aday olmadığını duyurdu.

1988 yılından itibaren Kılıçaslan Mahallesinde muhtarlık yaptığını söyleyen Kara, “Tam 36 yıldır muhtarlık yapıyorum. Sağlık sorunları nedeniyle bu yıl muhtarlığa veda ediyorum. Babam rahmetli Kılıçaslan Mahallesinde 2 dönem muhtarlık yapmıştı. O dönemde bende mahallede market işletiyordum. Vatandaşlardan gelen talepler sonrası muhtarlığa 1988 yılının Haziran ayında aday oldum ve o günden bu güne muhtarım. Ara seçimle birlikte 8 dönem oldu. Yaşımda 70 olduğu için sağlık sorunları nedeniyle bu dönem aday olmayacağım ve artık muhtarlığa 31 Mart 2024 gününde veda edeceğim. Kılıçaslan Mahallesi deyince ilk akla gelen ise Salı Pazarı oluyor. Hem şehir merkezinde yaşayanların hem de ilçe, belde ve köylerdeki vatandaşların haftada bir gün mutlaka uğradığı önemli bir mahallede hizmet vermenin gururunu yaşıyorum” dedi.

‘MUHTARLIK GÖNÜL İŞİDİR’

Birçok belediye başkanı ile çalıştığını belirten Kara, “Hamidiye, Hacı Hasanlı Mahallesin tamamı ve Bahçeli Mahallesinin bir kısmı Kılıçaslan Mahallesine aitti. Osman Ertuğrul zamanında bizden ayrıldı. Şehrimizdeki en yaşlı muhtar benim. Bu kadar uzun zaman muhtarlık yapmak herkese nasıp olmaz. Birde muhtarlık gönül işidir. Vatandaşlara dokunmak gerek. Mahallenin ihtiyaçlarını tespit edip kurum ve kuruluşlara bildirip mahallemize ilimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Bugüne kadar destek veren Kılıçaslan Mahallesi sakinlerinden helallik istiyorum. Şu anda ise 7 tane muhtar adayımız var. Bende yeni muhtara mührü teslim edip artık dinleneceğim” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası