Gündem

Aksaray’ın ilk şehitler müzesi kapılarını açıyor

Evrah Kabristanlığı girişinde 400 metrekarelik alanda oluşturulan müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası ve şehitler koridoru da yer alıyor ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARI BU MÜZEDE SERGİLENECEK Aksaray..

Aksaray’ın ilk şehitler müzesi kapılarını açıyor
banner

Evrah Kabristanlığı girişinde 400 metrekarelik alanda oluşturulan müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası ve şehitler koridoru da yer alıyor

ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARI BU MÜZEDE SERGİLENECEK

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan şehitlik müzesinin açılışı önceki dönem Milli Savunma Bakanı, Kayseri Milletvekili Hulusi Akar’ın katılımıyla pazartesi günü (bugün) saat 16:00’da gerçekleşecek.

Aksaray’ın ilk şehitler müzesi olma özelliği taşıyan müzede vatan için kanlarını toprağa dökmüş şehitlerimizin fotoğrafları, hayat hikayeleri ve eşyaları sergilenecek. Açılış öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer: “Anadolu topraklarımızın her karışı şehit kanlarımızla sulanmıştır. Dinimiz yüce İslam’da peygamberlikten sonra en büyük mertebe olan şehitlik mertebesidir. Bizler için çok kutsal olan aziz şehitlerimizin hatıralarının ebediyete kadar yaşatılması, bağımsızlık ve vatan uğruna verilen mücadelenin iyi bilinip geleceğe aktarılması adına şehitlik müzemiz çok anlamlı bir görev üstlenecek. Önceki dönem Milli Savunma Bakanımız Kayseri Milletvekilimiz Hulusi Akar’ın katılımıyla gerçekleşecek açılış törenimize kıymetli hemşerilerimize de davet ediyorum. Bu vesileyle vatan topraklarını bize emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimize de sağlık selamet diliyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası