Gündem

‘Aksaray’ın kalbinde yeni bir şehir inşa ediyoruz’

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA ÇALIŞMALAR PLANLANDIĞI ÇERÇEVEDE SÜRÜYOR Aksaray Belediyesinin şehirdeki yapı stokunu yenileyerek daha güvenli ve modern yaşam alanları inşa etmek amacıyla başlattığı kentsel dönüşüm hamlesi kendini göstermeye başladı. Projenin..

‘Aksaray’ın kalbinde yeni bir şehir inşa ediyoruz’
banner

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA ÇALIŞMALAR PLANLANDIĞI ÇERÇEVEDE SÜRÜYOR

Aksaray Belediyesinin şehirdeki yapı stokunu yenileyerek daha güvenli ve modern yaşam alanları inşa etmek amacıyla başlattığı kentsel dönüşüm hamlesi kendini göstermeye başladı. Projenin yüzde 21’lik kısmı tamamlanmış oldu.

Hamidiye Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin planlandığı gibi gittiğini söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehrin kalbi olarak nitelendirilen bu bölgeye yeni bir şehir inşa ediyoruz. Vatandaşlarımız bize güvendi. Biz de belediye olarak var gücümüzle vatandaşlarımız için durmadan çalışarak yeni yuvalarına, iş yerlerine kavuşmalarını sağlamak maksadıyla çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız artık eskimiş, yıpranmış ve en önemlisi çürük binalarının yerine daha sağlıklı, modern ve olmazsa olmaz şart olan depreme dayanıklı yapılara kavuşacak. İkinci dönemimizde de Şehrimizin farklı bölgelerinde daha kapsamlı kentsel dönüşüm projelerine imza atacağız. Bunun altyapısını gerçekleştirdik. Allah izin verirse şehrimizin imajını yenileyecek, güzel işlere imza atamayı sürdüreceğiz” dedi.

Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 22 bin 250 metrekare (2.25 hektar) alan üzerinde 624 bağımsız birimin dönüşümünü kapsıyor. 556 hak sahibinin bulunduğu proje, 2 ada ve 13 blok şeklinde hayata geçecek. Proje tamamlandığında 270 konut bağımsız birim,178 ticari bağımsız birim,126 bağımsız ofis hayata geçecek. Kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında 25 metrelik yeni bir caddesi ve alanın tamamını kapsayacak 2 katlı 650 araçlık otoparkın yanı sıra bulvarı, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve modern binaları ile yeni bir merkezi yaşam alanı olacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası