banner
Gündem

‘Aksaray’ın turizm potansiyelini harekete geçireceğiz’

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray’ın turizm potansiyelini harekete geçirerek şehri ön plana çıkarmak için kamu kurumları, STK’lar, Aksaray Üniversitesi ve ilgili tüm taraflarla istişarelerde bulunduklarını, turizm Ar-Ge’si oluşturup yeni..

‘Aksaray’ın turizm potansiyelini harekete geçireceğiz’
banner

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray’ın turizm potansiyelini harekete geçirerek şehri ön plana çıkarmak için kamu kurumları, STK’lar, Aksaray Üniversitesi ve ilgili tüm taraflarla istişarelerde bulunduklarını, turizm Ar-Ge’si oluşturup yeni kaynaklar sağlayarak şehrin tarihi ve tabii güzelliklerini ziyaret eden turist sayısını arttırmaya yönelik etkin ve sonuç odaklı çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Vali Kumbuzoğlu Aksaray’ın turizmini hak ettiği şekilde canlandırmak için yapılabilecek projeleri yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere şehrin tarihi ve tabii değerleri ile turistlerin ziyaret noktaları olan; Saratlı Aziz Mercurius Yeraltı Şehri, Alayhan Kervansarayı, Kızıl Kilise, Yüksek Kilise, Çanlı Kilise ile Gülağaç ve Gülpınar sınırları içinde yer alan Kayı-Bakı Gölü, Narlı Göl, Sofular Vadisi’ni ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’dan bilgi alan Vali Kumbuzoğlu; ilgili tarafların katılımı ile geçtiğimiz günlerden ikincisi düzenlenen “Aksaray’ın Turizmini Geliştirme İstişare Toplantısı”nda görüşülen konularla ilgili saha incelemesinde bulunduklarını belirtti.

Aksaray’ın turizmini tüm taraflarla tartışıp istişare ettiklerini vurgulayan Vali Kumbuzoğlu; hem turizm Ar-Ge’si oluşturduklarını, hem de bu alanda kullanılacak çeşitli kaynakları değerlendirerek çok önemli tarihi ve tabii güzellikleri ile turist çeken noktaların potansiyellerini arttıracaklarını ifade etti. 2023 yılında Aksaray’ın turizm merkezlerini 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Vali Kumbuzoğlu; komşu illerle sağlanacak işbirliği ve koordinasyonla bu sayıyı daha da arttırmayı hedeflediklerini söyledi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası