banner
Gündem

‘Aksaray’ın turizminde yeni yol haritamızı belirledik’

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN GÜNEY KORE ZİYARETİ DEVAM EDİYOR Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Güney Kore’deki ziyaretlerini sürdürüyor. Teknoloji ve sanayi sektöründe öncü firmalarla görüşmeler yapan Başkan Dinçer, bu kez..

‘Aksaray’ın turizminde yeni yol haritamızı belirledik’
banner

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN GÜNEY KORE ZİYARETİ DEVAM EDİYOR

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Güney Kore’deki ziyaretlerini sürdürüyor. Teknoloji ve sanayi sektöründe öncü firmalarla görüşmeler yapan Başkan Dinçer, bu kez Güney Kore’nin en büyük turizm acentesi olan Lotte Tur’a Aksaray’ın tarihi ve turistik değerleri hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’ın sanayi, tarım ve turizm başta olmak üzere her alanda gelişmesi ve bu sektörlerde söz sahibi olması yoğun çaba sarf ediyor. Bu anlamda pek çok girişimde bulunarak şehre hizmet eden ve katkılar sunan Belediye Başkanı Dinçer, Güney Kore ziyaretinde de şehir için önemli çalışmalara imza attı.

Güney Kore’de teknoloji ve sanayi alanında öncü firmaları ziyaret eden Başkan Dinçer, Aksaray’ın kardeş şehri Hwaseong Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı ile iş birliği protokolü imzaladı. Aksaray’ın turizmde hak ettiği değere ulaşması için Güney Kore’nin en büyük turizm acentesi olan Lotte Tur’a ziyaret gerçekleştirerek, seyahat acentelerini Aksaray’a davet eden Başkan Dinçer, Aksaray’ın önemli turizm noktası olan Ihlara Vadisine yapılan Cam Teras ve Kafeterya Projesi ile daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedeflediklerini belirtti. Dünya harikası Ihlara Vadisi, Güzelyurt, Selime, Sultanhanı ve Hasan Dağı gibi tarihi yerlerin tanıtımını yapan Dinçer, Aksaray’ın turizm potansiyelini vurguladı. Konuşması sırasında Aksaray’da her yıl 1 milyon yerli ve yabancı turistin ağırlandığını da ifade etti.

Görüşmede, Aksaray’ın zengin kültürel mirası ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgiler sunan Başkan Dinçer, bu bölgelerin uluslararası alanda daha fazla tanınması ve turistlerin ilgisini çekmesi için yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Güney Kore seyahat acenteleri ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacağını aktaran Başkan Dinçer, ziyaret ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Aksaray’ımız turizm çeşitliği olan bir kent. Şehrimizi yurt içinde olduğu kadar uluslararası turizm arenasında tanıtmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamada Güney Kore en önemli tur şirketi Lotte Tur ile görüşmemizde, seyahat acentelerini şehrimize davet ettik. Şehrimizde Güney Koreli turistleri ağırlamaktan büyük onur duyacağımızı kendilerine ilettik” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Lotte Tur yetkilileri, Aksaray’ın tarihi ve doğal güzelliklerinden etkilendiklerini, ilerleyen dönemde Aksaray’ı Güney Koreli turistlere tanıtmak için iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası