Özel

AKSARAYLI BERBERLER, ANKARA ’DA 

Aksaray’da faaliyet gösteren berber ve kuaförler Ankara’da düzenlenen güzellik kozmetik fuarına katıldı. Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Doğan, “Ankara’da güzellik kozmetik fuarına üyelerimiz ile..

AKSARAYLI BERBERLER, ANKARA ’DA 
banner

Aksaray’da faaliyet gösteren berber ve kuaförler Ankara’da düzenlenen güzellik kozmetik fuarına katıldı.

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Doğan, “Ankara’da güzellik kozmetik fuarına üyelerimiz ile birlikte ziyaret ettik. Üretici firmalar yeni cihazları tanıttı. Son moda teknikleri, saç kesimlerini, cilt bakımlarını, makyaj ürünlerini fuarda gördük. Üyelerimizi bu fuarlara götürerek hem yeni cihazları görmeleri hem bilgi kaynaklarından yararlanmaları açısından elimizden geleni yapıyoruz. Üyelerimizde burada en azından kullanacağı ürünü görmüş tanımış oluyor. Bu şekilde hem üyelerimizle hem kuaförler odası olarak yenilikleri şehrimize getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘ÇIRAKLARA DESTEK İSTİYORUZ’

Çırak arkadaşların haftada bir gün okula gittiğini beş gün iş yerinde çalıştıklarını belirten Doğan, “Devletimiz asgari ücretin 4’te 1’ini çıraklarımıza vermekteydi. Çıraklarımız hem sanat öğreniyorlar hem de para kazanıyorlardı. 1 Ekim’den itibaren devletimizin bu desteği sona erdi. Buda hem ustalarımız hem de çıraklarımız adına maddi bir sorun haline geldi. Umarız devletimiz bu sistemi tekrar düzeltir ve eski haline getirir. Bizde gerekli mercilere sorunumuzu ilettik” diye konuştu.

‘HER GEÇEN GÜN KENDİNİ

YENİLEYEN BİR SEKTÖRÜZ’

Aksaray’da 490 tane berber olduğunu belirten Doğan, “250 tanesi erkek kuaförü ve 180 tane bayan kuaförü ile 60 tane de güzellik merkezimiz bulunmakta. Yaklaşık 500 üye sayımızın olduğunu düşünürsek arkadaşlarımızın yanlarında çalışan yardımcılarını da hesaba katarsak 6-7 bin kişinin bu sektörden geçindiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Her geçen gün kendini yenileyen bir sektörüz. Modern ve nezih dükkanlarımızda Aksaray halkına hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası