banner
Gündem

Aksaraylı ressam okul duvarlarını renklendiriyor

Aksaraylı ressam okul duvarlarını sanatla buluşturuyor. 60 yaşındaki ressam Kadir Kumcu, soğuk duvarları resmettiği figürlerle renklendiriyor. 37 yıldır duvarlara renklen verdiğini ifade eden Kumcu, “Duvarlara küçük dokunuşlarla resimler yapıyoruz. Tarihimiz,..

Aksaraylı ressam okul duvarlarını renklendiriyor
banner

Aksaraylı ressam okul duvarlarını sanatla buluşturuyor. 60 yaşındaki ressam Kadir Kumcu, soğuk duvarları resmettiği figürlerle renklendiriyor.

37 yıldır duvarlara renklen verdiğini ifade eden Kumcu, “Duvarlara küçük dokunuşlarla resimler yapıyoruz. Tarihimiz, milli değerlerimiz ile ilgili resimlerimizi halkımız çok beğeniyor ve çok da seviyor. Böyle olunca bende iştah ile çalışıyorum. Ben resimler yaparak şehri güzelleştirdiğim için halkımızda teşekkür ediyor” dedi.

Sokak ressamlığına ortaokul yılarında başladığını belirten Kumcu, “O yıldan bu yıla kadar ara vermeden devam ediyorum. İzmir, İstanbul ve Manisa gibi illerde resimler yaptım. Son yıllarda ise memleketimde çalışıyorum. Ben milli, manevi, tarihi değerlerimiz ile doğa resimlerini yapmayı çok seviyorum. Aksaray’a Hasandağı, Ihlara vadisi, Selime Katedrali, Tuz gölü ile flamingoları ile malaklı köpeği gibi birçok yeri resmettik. İnşaat boyacılığı sıkıcı, ama bu resim sanatı olduğu için işten gelerek severek yapmak lazım. Bende işimi severek yapıyorum ve resim yaparken de hiç yorulmuyorum. Resim yaparken de beni izliyor. Halkımız beni renkli bir insan görerek çok sevmesi beni çok mutlu ediyor” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası