Gündem

Aksaraylı üreticiye 336 milyon 646 bin TL hibe

Aksaray’da gebe ve boş düve alım desteği kapsamında başvuruda bulunan 346 yetiştiricinin tamamı destekten faydalanmaya hak kazandı Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, düve alım desteklemesi kapsamında 336 milyon 646 bin TL..

Aksaraylı üreticiye 336 milyon 646 bin TL hibe
banner

Aksaray’da gebe ve boş düve alım desteği kapsamında başvuruda bulunan 346 yetiştiricinin tamamı destekten faydalanmaya hak kazandı

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, düve alım desteklemesi kapsamında 336 milyon 646 bin TL hibe ödemesi gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.

Aksaray’dan Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilen başvurular sonucunda 29 bin 530 gebe ve boş düve için toplamda 336 milyon 646 bin TL hibe ödemesi yapılacağını aktaran Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Tarım ve hayvancılık kenti Aksaray’da hayvancılık sektörüne büyük bir destek sağlayacak olan hibe ödemeleri, üreticilerimizin daha verimli ve sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstermelerine de katkı sağlamış olacak” dedi.

‘İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜYORUZ’

Çiftçilerin hizmetine sunulan desteklerin yetiştiricilere ve şehir ekonomisine hayırlı ve bereketli olmasını dileyen Aydoğdu, “Desteklerde emeği olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere önceki dönem Tarım ve Orman Bakanlarımıza, bakanımız İbrahim Yumaklı’ya, Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, Milletvekilimiz Hüseyin Altınsoy’a, İl Başkanımız Hamza Aktürk’e, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Bülent Saklav’a ve gayret gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası