banner
Gündem

Aktürk, ‘31 Mart akşamı zaferimizi kutlayacağız’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere yönelik devam eden aday belirleme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Aktürk, yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere birkaç ay sonra..

Aktürk, ‘31 Mart akşamı zaferimizi kutlayacağız’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere yönelik devam eden aday belirleme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Aktürk, yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere birkaç ay sonra ülkemizde ‘Mahalli İdareler’ seçimi gerçekleştirilecek. Bu seçimlerde belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve mahalle muhtarlarını oylarımızla seçeceğiz. Bir şehrin yönetimi için hayati bir öneme sahip, böylesi bir seçimde bizler de partimiz adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Aksaray’ımız geleceği açısından omuzlarımızdaki kıymetli yükün farkındayız” dedi.

‘ADAY BELİRLEME SÜRECİ İNCE ELEYİP SIK DOKUNAN BİR SÜREÇTİR’

Aday belirleme sürecinin ince elenip sık dokunan bir süreç olduğunu kaydeden Aktürk, “Aday belirleme sürecinin çok ayrıntılı bir şekilde devam ettiğini paylaşmak isterim. Özellikle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu anlamdaki görüşü, söylemleri ve partimizin yetkili organlarına gönderdiği talimatları hepinizin malumudur. Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel seçimlerle ilgili, ‘Seçim takvimimiz işliyor. Yaklaşık 3 ay sonra yapılacak seçimle ilgili çalışmaları kendi “önceliklerimize” göre yürüteceğiz’ açıklaması bizler için önemlidir. Yine bu sürecin belki de ön plana çıkan söylemi Cumhurbaşkanımızın da dillendirdiği halkın istediği aday söylemidir” diye kaydetti.

‘ADAY BELİRLEMEDE PEK ÇOK PARAMETRE KULLANILIYOR’

Aday belirlemede pek çok parametrenin kullanıldığına işaret eden Başkan Aktürk şöyle konuştu: “81 ilde partimizin temayül yoklaması gerçekleştirildi. Şehrimizde de teşkilat üyelerimiz gidip oylarını kullandılar. Bunun yanı sıra anketlerde yapıldı. Bu süreçte hem temayül yoklaması hem anketler hem isim anketleri hem de parti içindeki görüşler, milletvekili kanaatleri gibi pek çok parametre kullanılıyor. Yine Genel Başkanvekillerimizin öncülüğünde oluşan seçim komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.”

‘ŞEHRİMİZİN TAMAMI AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞMALIDIR’

Aktürk, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “AK Parti olarak bundan önceki birçok seçimde olduğu gibi bu seçimden de zaferle ayrılmak istiyoruz. Aksaray’ımızın tamamında bu zafer meşalesinin ateşini yakmak istiyoruz. Bölgesinin cazibe merkezi olan memleketimiz, Türkiye Yüzyılı seçimlerini tamamlayacak 31 Mart seçiminde yerel yönetim hizmetlerine devam etmelidir. Bunun için tüm belediyeleri de kazanıp, halkımıza armağan etmeyi kendimize bir borç biliyoruz.”

‘ADAY BELİRLEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR’

Aday belirleme sürecinin devam ettiğini aktaran Başkan Aktürk, “Tüm belediyelerimiz için aday belirleme süreci devam ediyor. Şunu çok açık bir şekilde belirtmek isterim ki, ‘kesin aday’ ya da ‘bir ismin kesinleşmesi’ gibi bir durum söz konusu değildir. Partimizin yetkili organları çalışmalarını sürdürüyor. İşin tabiatı gereği birçok aday adayı arasından elbette bir isim belirlenecek ve bu isimlerimizle önemli bir süreci yürütüp, 31 Mart akşamı zaferimizi kutlayacağız. Önemli olan bu süreçte ve sonrasında birlik, beraberlik içinde olmamız ve adaylarımızın etrafında tüm gücümüzle kenetlenmemizdir. Şahsi düşünceleri bir kenara bırakıp adayımıza sahip çıkmak hepimizin boynun borcudur.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası