banner
Gündem

Aktürk; ‘Devletimiz büyük ve güçlü bir refleks göstermiştir’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 6 Şubat Depremlerinin 1. yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı. Aktürk; “6 Şubat 2023 tarihini hepimizin hafızalarına kazıyan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki..

Aktürk; ‘Devletimiz büyük ve güçlü bir refleks göstermiştir’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 6 Şubat Depremlerinin 1. yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı. Aktürk; “6 Şubat 2023 tarihini hepimizin hafızalarına kazıyan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden bir yıl geçti. Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en acı asrın felaketi. Ülkemizin her köşesinde, vatandaşlarımızın kalbinde hüzünlü izler bırakan ve yüreklerimizi dağlayan depremin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.

Deprem bölgesindeki yaraları bir nebze olsun sarabilmek için afetin ilk anından itibaren Aksaray halkı ile el ele vererek dayanışma örneği sergilediklerini belirten Aktürk, “Hepimizi derinden sarsan 6 Şubat depremlerinde ülke olarak birlik ve beraberliğimizin ne kadar kuvvetli olduğunu bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. İlk andan itibaren Devletimiz büyük ve güçlü bir refleks göstermiş, bütün kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, her yaştan vatandaşımızın canla başla mücadele etti. Devletimiz bu zor günlerde ivedilikle depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Biz de Aksaray halkıyla omuz omuza vererek afetin ilk anından itibaren başlattığımız dayanışma seferberliğiyle, elimizden gelen tüm desteği bölgedeki kardeşlerimize ulaştırmak için yoğun çaba sarf ettik. Halkımızın özverili desteğiyle bölgeye onlarca tır dolusu acil yardım ve tıbbi malzemeleri ulaştırdık. Gönderdiğimiz malzemelerin koordinasyonunu sağlamak ve vatandaşlarımızın acısını paylaşabilmek için afetten etkilenen şehirlere giderek incelemelerde bulunduk. Bunun yanı sıra şehrimize gelen depremzedelerle bire bir görüşerek ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımızı seferber ettik. Bizim için daima esas olanın insan hayatı olduğunu belirtiyor, asrın felaketini yaşadığımız günlerde afetzede vatandaşlarımızın yarasını saran, vatandaşlarımızdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve aziz milletimize teşekkürlerimi sunuyorum. Depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası