banner
Gündem

Aktürk’ten çiftçilere mazot ve gübre desteği müjdesi

BAŞKAN AKTÜRK, “ÇİFTÇİLERİMİZE 297 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ HAYIRLI OLSUN” Aksaray çiftçisine mazot ve gübre destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “18 bin 855..

Aktürk’ten çiftçilere mazot ve gübre desteği müjdesi
banner

BAŞKAN AKTÜRK, “ÇİFTÇİLERİMİZE 297 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ HAYIRLI OLSUN”

Aksaray çiftçisine mazot ve gübre destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “18 bin 855 çiftçimize, 297 milyon 726 bin 248 liralık mazot ve gübre destek ödemesi yapılmaya başlandı. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi. Çiftçilere yönelik yapılan mazot ve gübre desteğini değerlendiren Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, çiftçilerin üretim maliyetini azaltmak adına mazot desteğini ilk kez 2003 yılında AK Parti olarak başlattıklarına dikkati çekti.

Gübre desteğinin de 2005 yılında ilk kez doğrudan çiftçilere verildiğini anımsatan Aktürk, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mazot ve gübre destek ödemelerinin üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığı müjdesini verdi.

‘ÖDEMELER HESAPLARA  AKTARILMAYA BAŞLANDI’

Tarımsal faaliyetlerin Türkiye’nin yüzünü ağartan önemli sektörlerin başında geldiğinin altını çizen Aktürk, “Tarım, Aksaray açısından da son derece önemlidir. Hızla gelişen, büyüyen ve çeşitlilik bakımından da adından söz ettiren sektörün ana paydaşı olan üreticilerimizin her zaman yanında olmaya, onlara destek olmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Aksaray genelindeki 18 bin 855 çiftçimize toplam 297 milyon 726 bin 248 liralık mazot ve gübre destek ödemesi, ülkesi için üreten çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmaya başlandı. Her zaman çiftçilerimizin yanında olan başta Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu’ya, Hüseyin Altınsoy’a ve emeği geçenlere çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Destekleme ödemesinin de üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası