banner
Gündem

Alperen Gezeravcı bilim tutkunlarıyla buluştu

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Aksaray Bilim Festivali yağışlı hava şartlarına rağmen 3 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’de yapılan 3 büyük bilim festivalinden biri olan Aksaray..

Alperen Gezeravcı bilim tutkunlarıyla buluştu
banner

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Aksaray Bilim Festivali yağışlı hava şartlarına rağmen 3 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’de yapılan 3 büyük bilim festivalinden biri olan Aksaray Bilim Festivalinde Aksaraylı vatandaşlara ve çevre illerden gelen ziyaretçilere bilimsel çalışmaların ve yenilikçi ürünlerin tanıtımı yapıldı. Aksaray Bilim Festivali, 40 bin metrekarelik festival alanında 120 den fazla kurum ve firma, 200 stantta tanıtım yaptı.  Açılışın yapılması ile birlikte yoğun ilgi gösterilen festivalde ziyaretçiler bilimsel teknik ve teknolojik binlerce ürünü inceleme fırsatı elde ettiler.

GEZERAVCI UZAY DENEYİMLERİNİ ANLATTI

Çocuklar için oyun alanlarının bilim severler için bilimsel etkinliklerin, teknoloji tutkunları için son teknolojik ürünlerin sunulduğu festivalde renkli görüntüler yaşandı. Açılış töreninin ardından başlayan çocuk konseri ile devam eden festivalde 3 gün boyunca Minyonlar, Buble Show, Sihirbaz gösterisi, Pepe Müzikali, Tübitak Bilim Show, Ateş Gösterisi, standup gösterileri ve ilk astronot Alper Gezeravcı’nın uzay deneyimlerine yönelik paylaşımları ile devam etti. 3 gün boyunca coşkunun hiç eksilmediği festival alanında kurulan sahnede 80 farklı etkinlik düzenlendi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

7 Haziran Cuma günü başlayan ve dün sona erenfestivalde en çok yoğunlukyerli ve milli ürünlerin tanıtıldığı standlarda yaşandı. TÜBİTAK tarafından oluşturulan ve TÜBİTAK ’a ait ürünlerin tanıtıldığı standta hiç boş kalmadı. Festivalin en renkli görüntüsü ise Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığının köpeği Rüzgar ve robot köpeğin devriye gezmesi oldu. Robot köpeğin ve Rüzgar’ın festival alanındaki devriyesini gören vatandaşlar hatıra fotoğrafları çektirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası