banner
Spor

Amatör futbol ailesi sezon öncesi toplandı

2023-2024 amatör futbol sezonu öncesinde Aksaray ASKF Başkanı Cavit Kılıç, başkanlığındaki bilgilendirme toplantısına Futbol İl Temsilci vekili Hamit Mavili, Aksaray İl Hakem Kurulu Başkanı Emrah Altınsoy, Aksaray’daki amatör futbol kulüp..

Amatör futbol ailesi sezon öncesi toplandı
banner

2023-2024 amatör futbol sezonu öncesinde Aksaray ASKF Başkanı Cavit Kılıç, başkanlığındaki bilgilendirme toplantısına Futbol İl Temsilci vekili Hamit Mavili, Aksaray İl Hakem Kurulu Başkanı Emrah Altınsoy, Aksaray’daki amatör futbol kulüp başkanları ve yöneticileri uzun bir aradan sonra eksiksiz katıldı.

‘YENİ GÜZELLİKLERE İMZA ATMAK İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR’

Aksaray ASKF Başkanı Cavit Kılıç; yaptığı açıklamada, “Aksaray geçtiğimiz sezon ev sahipliği yaptığı Türkiye şampiyonları ile  örnek bir oldu ve bunu hep beraber  başardık. Yeni sezonda hem kendi yerel ligimiz hem de Türkiye şampiyonalarına yapacağımız ev sahipliği ile başarımızı devam ettirip hep beraber futbol aile olarak yeni güzelliklere imza atmak için mücadelemiz devam edecektir. Bu sene ilk defa Aksaray’da 14 yıldır oynanan bölgesel ligde mücadele etmeyecek ve yerel ligimizde şampiyon olan takım direk adını Bal ligine yazdıracak.2023-2024 amatör Eylül ayı içinde U14 Ligi heyecanı başlayacak daha sonra ise amatör ve alt grup ligleri ile devam edeceğiz. Amatör lig kuralarını ise 14 eylül tarihinde çekmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Kılıç, “Aksaray’da artık amatör takımlarımızın saha konusunda bakımı onarımı GSİ tarafından antrenman saatlerini ayarlama ise ASKF tarafından olacak. Tesisler konusunda ise aylardır gündeme getirdiğimiz 2’nolu sahanın soyunma odalarında çalışmalar başladı ve lig öncesinde tamamlanacak.  Yedek kulübelerin bakımları yapıldı. Tek sıkıntımız 1’nolu sahanın ışıkları ve bu konuda net bir şey yok. Çözülmesi için uğraşımıza devam edeceğiz. Birde kulüplerimize lig başlamadan malzeme desteği sağlayacağız. Yeni bir heyecan yeni bir yapılanma ile kulüplerimiz lige başlayacak. Bütün kulüplerimize ve futbol ailemize hayırlı olsun” dedi.

‘YENİ SEZON TÜM SPOR CAMİASINA HAYIRLI OLSUN’

Futbol il temsilcisi vekili Hamit Mavili ise yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını diledi. Mavili açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Tesislerde eksikler vardı, SKF başkanımızın destekleri ve çalışmalarıyla birçok eksik tamamlandı. Sadece ışıklandırma kaldı. Onunda çözülmesini ümit ediyoruz. Sporcu kardeşlerimizle birlikte futbolun paydaşları olan, antrenör, hakem, yönetici, saha komiseri, sağlıkçılar, sporcu aileleri ve sporseverlerle birlikte büyük olan amatör futbol ailemize yeni sezon öncesinde amatör lig ve alt kategorilerdeki mücadelelerin hayırlı olmasını diliyorum.”

‘EN İYİSİNİ HEP BERABER YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

İl Hakem Kurulu Başkanı Emrah Altınsoy;”2000 yılından bu yana hakemlikten gözlemciliğe amatör futbola hizmet ediyorum. Şimdi ise il hakem kurulu başkanı olarak görev alacağım. Burada hepimiz aynı kulvarda yarışan yüzücüler gibi beraber mücadele edeceğiz. Ne sizler nede bizler olmadan asla olamaz. Onun için en iyisini hep beraber yapmak için çalışacağız.   Hakemlerde hata yapabilir ama art niyetli ise asla taviz vermeyiz. Bir de bütün kulüplerimizden ricam saha yaka kartlarının olmasıdır. Olmayanların saha dışına alınacağını bilmenizi isterim. Güzel bir lig olmasını diliyoruz. Bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz.  Yeni sezon öncesi hakem ailesi olarak ASKF başkanımız ve futbol il temsilcimiz ile birlikte toplantı yaparak camia olarak bütünleşmeyi umut ediyorum” dedi.

Toplantıda amatör kulüplerin temsilcileri ise istek ve taleplerini dile getirdi. Kulüpler;  ilk olarak hakemlerin bu yıl daha adil olmalarını, antrenman sahalarının adil dağıtılmasını,  tesislerin kulüplerin hizmetine eksiksiz verilmesini, 1’nolu sahanın ışıklandırmalarının lig başlamadan tamamlaması, kulüplerin transferlerde birbirleri ile istişare ederek transferleri gerçekleştirmeleri konularını konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası