Özel

Anadolu’nun bozkırı Aksaray’da yaz güzellikleri

Aksaray, Kapadokya bölgesinin başlangıcı olmakla birlikte Ihlara Vadisi, Hasan Dağı,  Selime Katedrali, Nora Antik Kenti, Sarıgöl, Narlı Göl gibi tarihi yerleri nedeniyle son yıllarda kültür turizmin gözdesi haline geldi. Kentteki..

Anadolu’nun bozkırı Aksaray’da yaz güzellikleri
banner

Aksaray, Kapadokya bölgesinin başlangıcı olmakla birlikte Ihlara Vadisi, Hasan Dağı,  Selime Katedrali, Nora Antik Kenti, Sarıgöl, Narlı Göl gibi tarihi yerleri nedeniyle son yıllarda kültür turizmin gözdesi haline geldi. Kentteki tarihi ve turistlik yerleri fotoğraf tutkunu Ömer Yiğit gezerek fotoğrafladı.

Anadolu’nun bozkırı Aksaray’da Haziran yağmurlarıyla birlikte açan deve dikenleri, gelincik, ballıbaba çiçekleri doğaya ayrı güzellik katıyor. Zengin florası ve endemik türleriyle dikkat çeken kentin tarihi ve turistlik yerleri yaz mevsiminde doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

 

‘FOTOĞRAF TUTKUNLARI AKSARAY’A GELMEK İSTİYOR’

Aksaray’da fotoğraf tutkunu olan Ömer Yiğit emekli olduktan sonra boş zamanlarında kentin tarihi ve turistik bölgelerini fotoğraflarını ve görüntülerini çekip Aksaray’ı tanıtmaya çalıştığını söyledi. 2009 yılında kamyon fabrikasından emekli olduktan sonra hobi olarak cep telefonu ile fotoğraf çekmeye başladığı belirten Yiğit, “Bu işe merak saldıktan sonra Halk eğitim merkezinde 96 saatlik fotoğrafçılık kursunu tamamladım. Fransa’da yaşayan komşumuz bana yurtdışından profesyonel fotoğraf makinesi hediye etti. Bende 10 günlük bir şehir turuna çıktım. Ihlara Vadisi, Hasan Dağı,  Selime Katedrali, Nora Antik Kenti, Sarıgöl gibi yerlerin muhteşem doğasını fotoğraflayıp sosyal medyamda paylaştım ve çok olumlu tepkiler aldım. Şimdi Türkiye’nin dört bir tarafından fotoğraf tutkunları Aksaray’a gelerek tarihi yerleri fotoğraflamak istiyor” diye konuştu. Haber :Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası