banner
Gündem

‘Annelerimiz toplum için önemli ve değerlidir’

VALİ KUMBUZOĞLU: ‘AİLE GÜÇLÜ OLURSA DEVLET GÜÇLÜ OLUR’ Aksaray Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezinde açılan 3 kursa devam eden 68 kursiyer ve çocukları için Kılıçaslan Parkın’da..

‘Annelerimiz toplum için önemli ve değerlidir’
banner

VALİ KUMBUZOĞLU: ‘AİLE GÜÇLÜ OLURSA DEVLET GÜÇLÜ OLUR’

Aksaray Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezinde açılan 3 kursa devam eden 68 kursiyer ve çocukları için Kılıçaslan Parkın’da etkinlik düzenledi. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu; Vali Yardımcısı Şeyma Polat Balak ve vakıf mütevelli heyeti üyelerinin katıldığı etkinlikte ADEM merkezi kursiyerleri ve çocukları ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Programda yaptığı konuşmasında ailenin önemine vurgu yapan Vali Kumbuzoğlu; Aile Destek Merkezi (ADEM) bünyesinde açılan kurslarda geleceğin ailelerini kuracak annelerin her anlamda bilinçlendirilerek aileye ekonomik olarak katkı sunması için meslek edindirme kursları ile desteklendiğini belirtti.

Kursiyerlerle görüşen Kumbuzoğlu, merkeze artacak ilgiye göre Valilik olarak daha çok hizmet vermek için gayret göstereceklerini ifade etti.

“Aile çok kıymetlidir. Aile her şeydir” diyen Vali Kumbuzoğlu; sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Aile ne kadar kıymetli ve değerli olursa orda birbirimizi yetiştirirsek devlet güçlü olur. Çok güzel bir atasözümüz var. Yuvayı yapan dişi kuştur. Erkek ne kadar becerikli olursa olsun, kesinlikle hanımefendinin yerini tutamaz. Çocukların daha çok etkilendiği annelerdir. O nedenle anneler çok değerlidir. Bizde Valilik olarak bunun farkındayız. İyi ki varsınız. Sizlerin her zaman yanında olacağız.”

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerinin de katıldığı etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler takdim eden Vali Kumbuzoğlu kursiyerlere başarı dileklerini iletti.

Vakıf Müdürü Alirıza Sözeriyim; ADEM merkezine ilginin yoğun olduğunu ifade ederek dezavantajlı ailelere yönelik hizmetlerin verildiği merkezin bu tür sosyal etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğini söyledi. Sözeriyim; Çalışma ve İş Kurumu ve Aksaray Gençlik ve Spor Hizmetlerinin ilişkili kurumlar olarak destek sağladığını düzenlenen etkinlikte Aksaray Gençlik Merkezi ekiplerinin kursiyerler çocuklarının geleneksel oyunlarla eğlenceli bir gün geçirdiğini kaydetti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası