Gündem

Artan maliyetler sonrası otobüs fiyatları güncellendi

ÖĞRENCİ 6 LİRADAN 8 LİRAYA, SİVİL 8 LİRADAN 11 LİRAYA KARTSIZ BİNİŞLER 10 LİRADAN 15 LİRAYA YÜKSELDİ Aksaray Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, “Artan maliyetler sonrası halk otobüslerinde fiyat güncellemesine..

Artan maliyetler sonrası otobüs fiyatları güncellendi
banner

ÖĞRENCİ 6 LİRADAN 8 LİRAYA, SİVİL 8 LİRADAN 11 LİRAYA KARTSIZ BİNİŞLER 10 LİRADAN 15 LİRAYA YÜKSELDİ

Aksaray Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, “Artan maliyetler sonrası halk otobüslerinde fiyat güncellemesine gittik. Öğrenci 6 liradan 8 liraya, sivil 8 liradan 11 liraya, kartsız binişler ise 10 liradan 15 liraya yükseldi” dedi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Öztürk, “Temmuz ayında mazot 24 lirayken fiyatları güncellemiştik. Ama gelin görün ki mutluluğumuz bir gün sürdü. Mazotun bir anda 24 liradan başlayıp 41 liraya kadar yükselişini gördük. Biz iki aydır zam için bekliyorduk. Belediye başkanımız sağ olsun çevre illerde ki ulaşım fiyatlarını araştırdı. Bunları emsal göstererek bizim fiyatlarımıza da bir iyileştirme yaptılar. Çevre illere bakarak en uygun ulaşım yine Aksaray’da. Halk otobüsçü esnafımız ayda 7-8 bin lira zarar ediyordu. Bir aracın aylık yakıt masrafı 20 bin-25 bin lira arasında değişiyor. Araç sigortası, şoför birde masraflarını ekleyince işin işinden bizde çıkamıyorduk. Fiyat güncellemesi sonrası bizde bir nebze de olsa rahatlayacağız. Birde bütün vatandaşlarımız kart alarak binmeye davet ediyoruz” dedi.

KIŞ DÖNEMİ TOPLU ULAŞIMA İLGİ ARTIYOR

Aksaray’da serbest biniş kartı ve 65 yaş üzeri ücretsiz taşımalarında da ciddi yoğunluk olduğunu ifade eden Öztürk, “Buna bakarak bile Aksaray’da zamların normal olduğunu söyleyebiliriz. Hepinizin bildiği gibi Aksaray’da halk otobüsleri bir gün çalışıp bir gün istirahat etmektedirler. Sabah saat 6:15’de başlayan mesaimiz gece 23:00’a kadar sürüyor ve Aksaray halkana yılın 365 günü hizmet veriyoruz. Bu fiyat artışı bir nebze minibüsçü esnaflarımız rahatlatacak. Çünkü önümüz kış. Bu gün kış lastiğinin tanesi 7-8 bin lira. Okulların açılması ve üniversite öğrencilerinin gelmesi ile toplu ulaşıma ilgi artmaya başladı. Kış dönemi toplu ulaşıma Aksaraylıların ilgisi güzel” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası