banner
Siyaset

Asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçit yapılıyor

Aksaray Belediyesi Atatürk Bulvarı üzerindeki AVM ve iş merkezleri önünde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni bir yaya üst geçit projesi tasarladı DİNÇER; ‘ŞEHRİMİZİN YARINLARINI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ’ Belediye Başkanı..

Asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçit yapılıyor
banner

Aksaray Belediyesi Atatürk Bulvarı üzerindeki AVM ve iş merkezleri önünde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni bir yaya üst geçit projesi tasarladı

DİNÇER; ‘ŞEHRİMİZİN YARINLARINI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehirde yaya trafiği ve araç trafiği açısından yoğunluk yaşanan Atatürk Bulvarına asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçidinin yapımının başlatıldığını duyurdu.

İhale süreci tamamlanan projenin inşaat çalışmalarına başlanacağını söyleyen Dinçer, “Yayalara güvenli ulaşım sürücülere ise kesintisiz bir trafik imkânı sunacak olan üst geçit projesi yerden metre yüksekliği iş makinalarının geçebileceği yüksekliğe sahip. Gidiş geliş şeklinde  hayata geçen üst geçit iki adet taşıyıcı kolan üzerine inşa edilecek. Yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu yaşayan vatandaşlar içinde detayların düşünüldüğü yaya üst geçit projesinde asansör ve yürüyen merdivenler yer alacak. 120 iş günü içerisinde yapımı tamamlanacak olan yaya üst geçidinin maliyeti 30 milyon TL değerinde. Atatürk Bulvarı hem yayalar tarafından hem sürücüler tarafından yoğun olarak kullanılan en önemli ana arterlerden biridir. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, esnaflarımızdan aldığımız görüşler neticesinde ve yaptığımız teknik incelemelerle yaptığımız çalışmalarla bu bulvarımızın yükünü azaltmak için önemli çalışmalar yaptık. Biz bu bulvarımızda geçtiğimiz yıllarda önemli altyapı, üst yapı ve yol düzenleme çalışmaları yapmıştık. Bu yapılan çalışmalarla kazaların önüne geçilerek trafik yoğunluklarını önlemeye çalıştık. Bu kapsamda şehrimizin yarınlarını da düşünerek yeni bir yaya üst geçidinin çalışmalarına başladık. İnşaallah kazasız ve sorunsuz bir inşaat sürecinin ardından bölgede ulaşımı daha güvenli daha kolay ve daha kaliteli hale getirecek olan yaya üst geçidimizi hizmete alırız. İnşaat sürecinde çevrede bulunan esnaflara ve konut sahiplerine ses gürültü ve görüntü kirliği yaşatmamak adına birçok tedbir aldık. Sürecin hızlı ilerlemesi adına vardiyalı çalışma sistemi ile bölgede çalışma yapacağız. En kısa süre içerisinde yaya üst geçidimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası