Gündem

Asfalt çalışmalarında hız kesilmiyor

DİNÇER, “ALTYAPISI TAMAMLANMAMIŞ CADDE VE SOKAKLARA YATIRIM YAPMAK YERİNE ALTYAPISI TAMAMEN YENİLENEN BÖLGELERİ TERCİH EDİYORUZ” Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, altyapıda olduğu kadar üstyapıda da önemli yatırımlara imza attıklarını..

Asfalt çalışmalarında hız kesilmiyor
banner

DİNÇER, “ALTYAPISI TAMAMLANMAMIŞ CADDE VE SOKAKLARA YATIRIM YAPMAK YERİNE ALTYAPISI TAMAMEN YENİLENEN BÖLGELERİ TERCİH EDİYORUZ”

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, altyapıda olduğu kadar üstyapıda da önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi.

Aksaray’ın 48 Mahallesinin tamamında konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı sağlamak için belirlenen plan doğrultusunda çalışmaların sürdüğüne değinen Belediye Başkanı Dinçer, 3 buçuk yılda şehir merkezine 450 bin ton asfalt seriminin yapıldığını bildirdi.

Altyapıda yaptıkları devrim gibi çalışmalara üstyapıyı da dahil ettiklerini belirten Dinçer, sürekli gelişen ve genişleyen Aksaray’da yenilenen yolların yanında birçok mahallenin de imara uygun şekilde yeni yol yapımlarına devam edildiğini kaydetti. Şehrin en önemli altyapı sorununu çözüme kavuşturduklarını aktaran Başkan Dinçer, şehir genelinde güvenli bir ulaşım ağı kurmak için kentin birçok noktasında asfalt ve yol açma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

‘HIZLA BÜYÜYEN BİR ŞEHİRİZ’

İç Anadolu Bölgesinde en fazla nüfus artışı oranı iller arasında Aksaray’ın yer aldığını anlatan Başkan Dinçer, altyapı ve üstyapı konusunda yaptığı açıklamada “Şehrimizin hızla büyüyen ve gelişen kentlerde olduğu gibi ihtiyaçları sürekli değişkenlik göstermektedir. Altyapı ve üstyapı yatırımlarımızı bu değişkenliğe ve teknolojik gelişmelere göre revize ediyoruz.

Altyapı ve üstyapı yatırımları iki farklı konu ancak birbiriyle ilintili… Bu yüzden birbirinden bağımsız düşünemiyoruz. Altyapısı tamamlanmamış cadde ve sokaklara yatırım yapmak yerine altyapısı tamamen yenilenen bölgeleri tercih ediyoruz. Bizim yönetim anlayışımızda ve yaptığımız her projede şehrimizde kalıcı hizmet ve eser bırakmak var. Bu hizmet politikamızı altyapı olduğu kadar üstyapı çalışmalarına da yansıtıyoruz” dedi.

EN YOĞUN KULLANILAN

GÜZERGAHLARDA ASFALT SERİMİ

Bu yıl asfalt sezonunda 48 mahallenin tamamını kapsayan ulaşım ağı planında en yoğun kullanılan güzergahlarda asfalt serimin yapıldığının altını çizen Başkan Dinçer, “Şehrimizin hemen hemen her mahallesinde belediyemizin çalışmalarını görmek mümkün. Birçok mahallemizde altyapı sıkıntısı olmayan cadde ve sokaklarda asfalt serimi halen devam ediyor. Ebulfez Elçibey Caddesinde olsun, Ankara Caddesinde, OSB yolunda, sathi kaplama yaptığımız 50 metrelik bulvarda ve son olarak şehrimizin en önemli yol aksları arasında yer alan Atatürk Bulvarı’nda ciddi ve önemli çalışmalar yaptık. İçerisinde bulunduğumuz hava ve iklim şartlarına baktığımızda asfalt serimi için en uygun zaman dilimindeyiz. Bu yaz günlerinde en yoğun asfalt mesaimizi yapıyoruz. Ekiplerimiz, ulaşım noktasında herhangi bir olumsuzluğa geçit vermemek için gece gündüz demeden çalışıyor. Bizlerde çalışmaları adım adım takip ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL