Sağlık

“Aşı Kostümü Giydi, Vatandaşları Aşı Olmaya Davet Etti”

aksaray”da, yeni tip koronavirüsle (kovid-19) mücadelede aşının önemine dikkati çekmek için kostüm giyen belediye basın yayın personeli, vatandaşları aşı olmaya davet etti. kovid-19 aşısına farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinlikte kostümlü..

“Aşı Kostümü Giydi, Vatandaşları Aşı Olmaya Davet Etti”
banner

aksaray”da, yeni tip koronavirüsle (kovid-19) mücadelede aşının önemine dikkati çekmek için kostüm giyen belediye basın yayın personeli, vatandaşları aşı olmaya davet etti. kovid-19 aşısına farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinlikte kostümlü personel megafonla, "sevgili vatandaşlar lütfen aşılarımızı olalım, koronayı hayatımızda risk olmaktan çıkaralım" sloganlarıyla vatandaşları aşı olmaya davet etti. aşı kostümü giyen muharrem selçuk, gazetecilere, kovid-19″un türkiye”de ilk görüldüğü günden itibaren aksaray belediyesi olarak yoğun bir mücadele sergilediklerini söyledi. konuyla ilgili açıklamalarda bulunan selçuk, “aşılama takvimine baktığımız da İç anadolu bölgemizde turuncu olan tek il aksaray. aşılama takviminin önemle takip edilmesi ve vatandaşlarımızın tamamının zamanında tüm aşılarının olması şehrimizde toplumsal bağışıklığın kazanılması açısından son derece büyük bir önem arz ediyor. Şu an da yüzde 64 seviyelerindeyiz. vatandaşlarımızın dikkati ve gayreti ile bu oranın daha da yükseklere çıkacağına inanıyoruz” dedi. aksaray Üniversitesi öğrencisi fatma Şener ise arkadaşlarıyla birlikte 15 temmuz milli İrade meydanına gezmeye geldiğini ifade etti. aşı kampanyasını görerek ikinci doz aşısını yaptırdığını anlatan Şener, "aşı olmayan herkesi aşı olmaya davet ediyorum. farkındalık için yapılan aşı kostümünü çok güzel buldum. etkileyici olmuş. İnsanlar inşallah aşılarını yaptırır" ifadelerini kullandı.

eyüp yücel de, farkındalık için yapılan uygulamayı yerinde bulduğunu anlatarak, "3. doz aşımı yaptırdım. 4. doz aşının çıkması halinde onu da yaptıracağım. tüm ülkemizin aşı yaptırması gerekiyor. bu mikroptan ancak öyle kurtulacağız" dedi. vatandaşlar aşı maskotu ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. foto-haber: erkan altuntaŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL