Özel

AŞK ENGELİ TANIMADI: Aksaray’a Filipinli gelin geldi

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde yaşayan bedensel engelli gurbetçi Alihan Şahin (27) internetten 5 yıl önce tanıştığı Filipinli Maris Abraham (27)ile aşık olup evlendi. Türk örf ve adetlerine uygun olarak düzenlenen düğün..

AŞK ENGELİ TANIMADI: Aksaray’a Filipinli gelin geldi
banner

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde yaşayan bedensel engelli gurbetçi Alihan Şahin (27) internetten 5 yıl önce tanıştığı Filipinli Maris Abraham (27)ile aşık olup evlendi. Türk örf ve adetlerine uygun olarak düzenlenen düğün töreninde eline kına yakılan Filipinli gelin Abraham, aşkının peşinden Türkiye’ye geldiğini söyledi.

Ortaköy ilçesine yaz tatili için İngiltere’den gelen Alihan Şahin, kısa süre önce eşinin ailesi ile tanışmak için babası Ahmet Şahin için Filipinler’e gitti. Damadın ailesi ilk önce Türk adetlerine uygun olarak kızı ailesinden istedi. Ailenin onay vermesiyle çiftin düğünü, damadın memleketi olan Ortaköy ilçesinde geleneklere uygun olarak yapıldı. Kayınvalidesi, Filipinli gelininin avucuna altın koyup kına sürdü. Daha sonra nikah töreni ve ardından takı merasimi yapıldı.

“ALİHAN’I GÜZEL KALBİ İÇİN SEÇTİM”

Nikah sonrası sevinç gözyaşları içinde konuşan Maris Abraham , “Hepinize beni bu kadar sıcak ve güzel karşıladığınız için çok teşekkür ediyorum. Farklı kültürden birisi olarak beni kabul ettiğiniz için  çok minnettarım. İlk 3 ay çok zorlandım ve ağladım. Ailemden ve arkadaşlarımdan uzak burada olduğuma inanamıyorum. Onları çok özlüyorum. Sonra yavaş yavaş hayatımın burada olduğuna alışmaya başladım. Burada her zaman bana güzel davranan ve arkamdan duran büyük bir ailem var artık. Alihan ve bana saygı duyan herkese teşekkür ederim. Alihan’ın ailesi bana bir prenses ve kendi kızları gibi davranıyorlar. Büyük annem bana sana iyi davranan iyi kalpli birisi ile evlen derdi. Benim için o Alihan oldu. Onu güzel kalbi için seçtim. Benim için her zaman en iyisini istiyor. Biz birbirimize iyi geliyoruz. Farklı kültürlerden olsak da birbirimizi tamamlıyoruz. Alihan’ın dünyası çok renkli. Her zaman herkes için en iyisini diliyor. Birlikte hayatı keşfetmemiz için onun iyi ve kötü gününde, hastalıkta ve sağlıkta onun yanında olacağım. Çünkü ben onun yarısıyım. Ben onun eşiyim ve ona her zaman iyi davranacağım. Böyle bir ailem olduğu için çok şanslı hissediyorum” diye konuştu.

“24 SAATLIK UÇUŞ SONRASI EŞİMİ TÜRKİYE’YE GETİRDİM”

Alihan Şahin ise, “Eşim ile internetten tanıştık ve 5 yıldır birlikteyiz. Babam ile birlikte Filipin’e 12 saat uçtuk. Eşimin ailesi ile orada tanıştık. Orada evlenerek Aksaray’ın Ortaköy ilçesine düğün yapmak için geldik. İnşallah eşimi de Müslüman yapacağım. Çok güzel bir düğünümüz oldu. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası