banner
Gündem

ASÜ diş klinikleri kısa sürede açılacak

BAKANLIK HEYETİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ Sağlık Bakanlığından gelen heyet, Aksaray Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin yaptığı ‘Sağlık Tesisi Ruhsatı’ başvurusunu yerinde..

ASÜ diş klinikleri kısa sürede açılacak
banner

BAKANLIK HEYETİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Sağlık Bakanlığından gelen heyet, Aksaray Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin yaptığı ‘Sağlık Tesisi Ruhsatı’ başvurusunu yerinde inceledi. Merkezde, hastaların teşhis, tedavi ve diğer girişimsel işlemlerinin yapılacağı Klinik Muayene Üniteleri ve kullanılan kirli malzemelerin dezenfeksiyonunu sağlayan Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, dişteki, çenedeki ve ağızdaki yapısal bozuklukların teşhis ve tedavisini sağlayacak Radyolojik Görüntüleme Ünitesi bulunuyor.

Altyapı ve cihaz kurulumlarını denetleyen heyet, merkezin gereklilikleri sağladığını tespit etti. Böylece ASÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci alım aşamasına geçti. İnceleme çalışmalarına katılan Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, öğrenci alımı ve hasta kabulüne ilişkin diğer aşamalara ilişkin çalışmaları da titizlikle sürdüreceklerini belirtti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası