banner
Gündem

ASÜ GDSC, öğrencileri yazılım ve bilişim dünyasıyla buluşturdu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Google Developer StudentClups/Google Geliştirici Öğrenci Topluluğu (GDSC), yazılım ve bilişim teknolojisi alanındaki güncel gelişmeleri anlatan ve gençleri teknolojinin gücüyle buluşturan bir konferans düzenledi. Google Geliştirici Grupları tarafından..

ASÜ GDSC, öğrencileri yazılım ve bilişim dünyasıyla buluşturdu
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Google Developer StudentClups/Google Geliştirici Öğrenci Topluluğu (GDSC), yazılım ve bilişim teknolojisi alanındaki güncel gelişmeleri anlatan ve gençleri teknolojinin gücüyle buluşturan bir konferans düzenledi.

Google Geliştirici Grupları tarafından desteklenen ve küresel ölçekli bir bilişim etkinliği olan “DevFest” kapsamındaki konferansta üç farklı sunum yapıldı. Sunumlar öncesinde kürsüye gelen ASÜ GDSC Başkanı Umut Karatutlu, bir aydır bu etkinliğe hazırlandıklarını belirtti ve kendilerine bu yolda destek veren ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a teşekkür etti. Teknolojideki gelişmeleri paylaşmak, öğrenciler arası destekleme faaliyetlerinde bulunmak ve birlikte büyümek için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Karatutlu, “Arkadaşlarımızla buluşarak birbirimize ilham vermek ve projeler üretmek için buradayız. Teknolojinin gücünü keşfetmek ve geliştirmek istiyoruz” dedi. Açılış konuşmasının ardından ilk sunumu Mercedes Benz Türkiye Global Bilgi Teknolojileri Servisi Birim Müdürü Erol Altınel yaptı. Altınel, kurumsal bakımdan bilgi teknolojileri alanında yürüttükleri çalışmalardan bahsetti. Daha sonra sahneye gelen Yobodobo Games Kurucusu Ahmet Kaya, oyun sektörüne ilişkin bilgiler verdi. Google Developer Groups Konya Organizatörü ve Mobil Uygulama Geliştiricisi Sümeyye Sude İnce de yazılım teknolojilerinin genel durumuna dair bilgiler aktardı.

Program sonunda kısa bir değerlendirme yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, etkinliğin son derece verimli geçtiğini belirterek, “Öğrencilerimizi yazılım­, yapay zekâ, mobil uygulama gibi alanlarda desteklemeye devam edeceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası