Gündem

ASÜ Rektörlüğüne Arıbaş atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, aralarında Aksaray Üniversitesi’nin de bulunduğu 20 üniversitede görev yapacak rektörler açıklandı. Buna göre, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alpay Arıbaş atandı. ALPAY..

ASÜ Rektörlüğüne Arıbaş atandı
banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, aralarında Aksaray Üniversitesi’nin de bulunduğu 20 üniversitede görev yapacak rektörler açıklandı.

Buna göre, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alpay Arıbaş atandı.

ALPAY ARIBAŞ KİMDİR?

Prof. Dr. Alpay Arıbaş 1968 yılında Bitlis’te doğdu. 1993 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1993-1998 yılları arasında mecburi hizmet ve askerlik yükümlülüğünü pratisyen hekim olarak yerine getirdi. 1998-2003 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2003-2009 yıllarında Konya Numune ve Meram Eğitim Araştırma hastanelerinde Kardiyoloji uzmanı olarak çalışan Dr. Arıbaş, 2009 yılında Tıp Fakültesinde akademik göreve başladı. 2010 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinde Kardiyak Aritmiler ve kardiyak Pacemakerler konularında eğitim aldı. 2015 yılında Doçent, 2021 yılında Profesör ünvanlarını aldı. NEÜ Simülasyon merkezi ve Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2014 yılında Uluslararası katılımlı 30. Türk kardiyoloji kongresinde ‘’Günün en İyi Posteri’’ ödülünü aldı. Uluslarası dergilerde yayımlanmış 47 adet çalışması, ulusal kitapta bölüm yazarlığı, çok sayıda uluslararası ve ulusal bildirisi mevcuttur.
Türk Kardiyoloji ve Avrupa Kardiyoloji Dernekleri üyesi olan Prof. Dr. Alpay Arıbaş evli ve bir çocuk babasıdır. Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası