Eğitim

ASÜ Türkiye’nin en engelsiz kampüsleri sıralamasında

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) bu yıl da engelsiz üniversiteler sıralamasında yer aldı. ‘2023 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreninde’ 23 bayrak ödülü alan ASÜ, Türkiye genelinde ikinci oldu. 56 ÜNİVERSİTEYE 295 BAYRAK ÖDÜLÜ..

ASÜ Türkiye’nin en engelsiz kampüsleri sıralamasında
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) bu yıl da engelsiz üniversiteler sıralamasında yer aldı. ‘2023 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreninde’ 23 bayrak ödülü alan ASÜ, Türkiye genelinde ikinci oldu.

56 ÜNİVERSİTEYE 295 BAYRAK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Ankara’da düzenlenen törende Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ikincilik ödülünü Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan aldı. Bu yıl bayrak ödüllerine 97 üniversite başvuruda bulundu. Yapılan incelemelerin ardından 56 üniversitenin başvurusu olumlu değerlendirildi ve bu üniversitelere toplam 295 bayrak ödülü verildi. ASÜ, dokuz birim için “turuncu bayrak,” beş birim için “yeşil bayrak” ve dokuz birim için “mavi bayrak” aldı. Bu ödüllerden turuncu bayrak mekânda erişilebilirliği, yeşil bayrak eğitimde erişilebilirliği, mavi bayrak ise sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirliği simgeliyor. Ödüller, yükseköğretimde engelleri ortadan kaldırmaya dair faaliyetleri desteklemek amacıyla veriliyor.

ASÜ, 2022’DE 29 BAYRAKLA BİRİNCİ OLMUŞTU

ASÜ’de Fen Bilimleri Enstitüsü, İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Turizm Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Yeni Sosyal Tesis turuncu bayrak ödülü aldı. Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu ise yeşil bayrak ödülüne layık görüldü. İletişim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu da mavi bayrak alan birimler oldu.

ASÜ’nün geçen yıl 29 bayrak ve dört program nişanı alarak Türkiye birincisi olduğunu anımsatan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ödüllerin dağıtılmaya başlandığı 2018 yılından beri istikrarlı bir biçimde Türkiye’nin en engelsiz kampüsleri sıralamasında yer aldıklarını belirtti.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası