banner
Gündem

ASÜ’de 100’üncü yıla ithafen resim sergisi düzenlendi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne ithaf ettikleri bir resim sergisi açtı. Yeni Sosyal Tesis Fuaye Alanı’nda “Cumhuriyetimizin 100’üncü..

ASÜ’de 100’üncü yıla ithafen resim sergisi düzenlendi
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne ithaf ettikleri bir resim sergisi açtı.

Yeni Sosyal Tesis Fuaye Alanı’nda “Cumhuriyetimizin 100’üncü Yıl Sergisi” ismiyle düzenlenen etkinliğin açılış kurdelesini, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse kesti. Sanatın bazen renkler bazen notalar bazen de çeşitli türde metinsel ve görsel öğeleri kullanarak kavramları kitlelere aktarabildiğini ifade eden Prof. Ömer Köse, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümüne özel olarak düzenlenen sergide de renk ve çizgilerin anlatım gücünün net biçimde görüldüğünü kaydetti. Üniversitelerin akademi, teknoloji ve bilimsel projelerle birlikte sanatın da merkezleri olduğunu belirten ASÜ Rektör Yardımcısı Köse, “Öğrencilerimizi ve akademisyen arkadaşlarımızı kutluyoruz. ASÜ, şehirde sanatsal üretimi daha da geliştirmek ve geniş kitlelere yaygınlaştırmak için çalışmalarına ileriki günlerde de devam edecek” dedi. Prof. Köse, açıklamasının son bölümünde, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını tebrik etti ve Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm kurucu iradeyi ve aziz şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını vurguladı. Yapılan konuşmanın ardından katılımcılar, eserleri inceledi. Sergide, soft ve yağlı pastel tekniğiyle hazırlanan 16 ve görme engelliler için Braille baskı tekniğiyle hazırlanan üç eser yer alıyor.

Etkinliğin son kısmında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse, serginin hazırlanmasına katkı sunan öğrenci ve akademisyenlere teşekkür belgesi takdiminde bulundu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası