Gündem

ASÜ’de bisiklet sistemi gözden geçiriliyor

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), yeni dönem hazırlıkları kapsamında bisikletlerin, bisiklet istasyonlarının, bisiklet yollarının ve velodrom olarak da bilinen özel bisiklet sahasının gerekli bakım ve onarımları yapılıyor. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin,..

ASÜ’de bisiklet sistemi gözden geçiriliyor
banner

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), yeni dönem hazırlıkları kapsamında bisikletlerin, bisiklet istasyonlarının, bisiklet yollarının ve velodrom olarak da bilinen özel bisiklet sahasının gerekli bakım ve onarımları yapılıyor.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını arttırmaya dair çalışmaların süreceğini kaydetti.

Dünyanın en çevreci 125’inci, Türkiye’nin en çevreci beşinci üniversitesi olan ASÜ’de, bisikletli ulaşım sistemi her geçen gün geliştiriliyor. Üye sayısına bağlı olarak bisiklet sayısı artıyor, yollar düzenleniyor, otomasyon sistemi güncelleniyor… Kampüste hâlihazırda sekiz adet Akıllı Bisiklet İstasyonu, 350 adet bisiklet ve 15 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu var. Bunların yanı sıra velodrom olarak da bilinen ve çeşitli eğimlere sahip özel bir bisiklet sahası da bulunuyor. Yaklaşık 12 bin kullanıcısı olan bisiklet sisteminin daha sağlıklı biçimde işleyebilmesi adına, ihtiyaç duyulan tüm yenilemeler ve bakımlar aksatılmadan yapılıyor. Yeni sezon öncesinde ilgili ekip, sistemin tüm bileşenlerini gözden geçirerek kullanıcılara hazır hale getiriyor. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL