Gündem

ASÜ’de meydan ve dinlenme alanı düzenlemeleri başladı

Yaz dönemiyle birlikte Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) üstyapı çalışmaları hareket kazandı. Kampüsün farklı bölgeleri için parke ve granit kaplama işlemlerinin yanı sıra pergola, oturma alanı ve havuz yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Geniş..

ASÜ’de meydan ve dinlenme alanı düzenlemeleri başladı
banner

Yaz dönemiyle birlikte Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) üstyapı çalışmaları hareket kazandı. Kampüsün farklı bölgeleri için parke ve granit kaplama işlemlerinin yanı sıra pergola, oturma alanı ve havuz yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Geniş bir kampüse sahip olan ASÜ’de altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Bu çalışmalara eşgüdümlü biçimde yürütülen üstyapı çalışmaları ise belirlenen bir plan dâhilinde sürüyor. Yaz tatiliyle birlikte Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığının planladığı çalışmalar ivme kazandı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ve Konferans Salonu civarı başta olmak üzere, kampüsün değişik noktalarında yenileme ve düzenleme çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda 6 bin 200 metrekarelik alanda beton parke kaplama, 366 metrekarelik alanda ise granit kaplama yapılıyor. Gölgeliklerin sağlanması için 156 metre yay pergola sistemlerinin de yapıldığı çalışmalar kapsamında, 150 metrelik meydan oturma alanı düzenlemesi ve 27 metrelik granit basamak imalatı gerçekleştirilecek. Öte yandan aynı süreç içerisinde 120 metrekare havuz yenilemesi işleri de tamamlanacak.

Tüm çalışmaların yaz sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası