Gündem

ASÜ’de şenlik var

Aksaray Üniversitesinde bu yıl 2. düzenlenen ‘Geleneksel İğde Hasadı Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Cuma günü son bulacak şenlik kapsamında öğrencilere yönelik farklı etkinlikler düzenlenecek. Bisiklet kortejiyle start alan şenliklerde,..

ASÜ’de şenlik var
banner

Aksaray Üniversitesinde bu yıl 2. düzenlenen ‘Geleneksel İğde Hasadı Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Cuma günü son bulacak şenlik kapsamında öğrencilere yönelik farklı etkinlikler düzenlenecek.

Bisiklet kortejiyle start alan şenliklerde, Mehteran takımının gösterileri milli duyguları yükseltirken, düzenlenen yarışmalar kıyasıya çekişmelere sahne oldu. Şenlik kapsamında misafirlere özel iğde helvası ikram edildi. Protokol üyelerinin iğde helvasını tadım aşamasından sonra beraberindeki heyetle üniversite topluluklarının açtığı stantları gezen Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin; üniversitedeki bütün işlerin öğrenci toplulukları aracılığıyla yapıldığını vurguladı. Şahin, “İkincisini düzenlediğimiz iğde hasadı şenliğimiz 3 gün sürecek. Bütün öğrenci topluluklarımız burada hem kendilerini tanıtma imkanı elde edecek hem de üye kayıtları yaparak sayılarını artırmış olacaklar” dedi. Topluluk başkanlarına da seslenen Şahin; “Daha fazla etkinlik yapmak, daha çok faaliyet üretmek için şimdiden planlarınızı yapın. Bizlerde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızla koordineli bir şekilde işlerinizi kolaylaştıracağız ” diye konuştu.  Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL