Gündem

ASÜ’de şenlik zamanı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bahar Şenlikleri, düzenlenen açılış töreniyle başladı. Öğrencilerin yanı sıra il protokolünün de katıldığı etkinliklerde öğrenci topluluklarının stantları gezildi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, şenliklerin yaklaşan final..

ASÜ’de şenlik zamanı
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bahar Şenlikleri, düzenlenen açılış töreniyle başladı. Öğrencilerin yanı sıra il protokolünün de katıldığı etkinliklerde öğrenci topluluklarının stantları gezildi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, şenliklerin yaklaşan final sınavları öncesinde öğrenciler açısından bir motivasyon kaynağı olacağını belirtti. Üniversitelerin bilimin üretildiği, öğretildiği ve somut ürüne dönüştürüldüğü yerler olmasının yanı sıra sosyal aktivitelerin de merkezleri konumunda bulunduğunu ifade eden Rektör Arıbaş, kendilerinin de çeşitli etkinliklerle sosyal çalışmalara katkı sunmaya gayret ettiklerini belirtti.

Bahar Şenlikleri kapsamında hafta boyunca çeşitli aktiviteler düzenleneceğini kaydeden Prof. Arıbaş, “Bilgi yarışmaları, kültürel etkinlikler, el sanatlarına dönük çalışmalar, müzik ve spor gösterileri… Hepsi, yaklaşan final sınavları öncesinde eğlenmeye ve stres atmaya vesile olacak” diye konuştu.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, ASÜ’nün pek çok etkinliğine katıldıklarını ve her bir etkinliğin şehre farklı bir heyecan kattığını ifade etti. Kumbuzoğlu,“Üniversitemizin şehirle iç içe olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu konuda yaptığı çalışmalardan dolayı Rektör Alpay Arıbaş’ı takdir ve tebrik ediyorum” dedi.

ASÜ’nün yaptığı yeniliklerle ve faaliyetlerle bölgede parlayan bir yıldız olduğunu belirten Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise üniversitenin şehirle etkileşiminin Aksaray’ı daha ilerilere taşıma noktasında çok önemli olduğunu vurguladı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından ASÜ Mehter Takımı beş eserlik mini bir dinleti sundu. Daha sonra katılımcılar, farklı alanlarda çalışmalar yapan öğrenci topluluklarının kurduğu bilgilendirme stantlarını gezdi. Konuklara Güzelyurt MYO akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ince elek tatlısı ikramında bulunuldu.

ASÜ iğdelik alandaki açılış programına il protokolü, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra, Erasmus+ programı kapsamında farklı ülkelerden ASÜ’ye gelen akademisyenler de katıldı. Şenlikler beş gün boyunca sürecek. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası