banner
Gündem

ASÜ’de sınavlar öncesi moral etkinliği: sürç-i lisan’s

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Mühendislik Topluluğu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulunun (ATSO-GGK) desteğiyle, beş skeç ve bir müzikalden oluşan “Sürç-i Lisan’s” isimli tiyatro gösterisini..

ASÜ’de sınavlar öncesi moral etkinliği: sürç-i lisan’s
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Mühendislik Topluluğu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulunun (ATSO-GGK) desteğiyle, beş skeç ve bir müzikalden oluşan “Sürç-i Lisan’s” isimli tiyatro gösterisini sahneledi.

ASÜ Konferans Salonu’nda izleyiciyle buluşan oyunda, gençlerin kariyer, okul, sanat ve gündelik hayat pratiklerindeki karar verme süreçlerine temas edildi ve tercihler ekseninde yaşadıkları esprili bir dille anlatıldı. Prof. Dr. Melayib Bilgin ve Dr. Öğr. Üyesi ÜlgeTaş’ın danışmanlığını yaptığı Mühendislik Topluluğu öğrencileri, Onurcan Kaban ve Seniha Çay’ın yazıp yönettiği oyunda başarılı performanslarıyla göz doldurdu. “Rüya Gibi Bir Gençlik,”“Mühendis Sizsiniz,”“Akılsız Telefon,”“Exlilik Teklifi,”“Ta Burç U” ve “Aşkın Ritmi” isimli skeçlerde öğrencilere, akademisyenler de eşlik etti. Uzunca bir süredir gösteriye hazırlandıklarını söyleyen ASÜ Öğretim Üyesi ve Topluluk Danışmanı Prof. Dr. Melayib Bilgin, sınav öncesi dönemlerde benzeri moral etkinliklerinin önemine dikkat çekti. Bilgin, programın şekillenmesine destek veren herkese teşekkür etti. ATSO Başkanı Ahmet Koçaş da böyle bir gösterinin paydaşı olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Gösterinin perde arkasında Fatma Gürler, Şule İşlek, Yusuf Demir, Sudegül Kalem, Zeynep Ünal, Nisa Şahankaya, Mehmet Ali Soğukkanlı, Zerrin Matur, İsmet Ertürk ve Sinan Altunisimli öğrenciler görev aldı. Oyuncular ise şu isimlerden oluşuyor: Abdullah Keleş, Betül Büyük, Doç. Dr. Hakan Çelebi, Emine Gül Şahan, Emir Şenol, Fadimenur Zincirli, Fatma Gürler, Furkan Özsaraç, Hazal Aydın, İsa Sarıoğlan, İsmail Hakkı Çetintaş, İsmail Kibar, Lalenur Karagöl, Mehmet Ali Soğukkanlı, Mehmet Erol, Mert Altuğ Zamir, Muhammed Yüksek,Nihal Çiçek, Nisa Şahankaya, Onurcan Kaban, Prof. Dr. Melayib Bilgin, Ramazan Samet Kaya, Seniha Eylem Çay, Sudegül Kalem, Şerife Şule İşlek, Yonca Yıldızlı, Yusuf Demir, Zehra Çetin, Zelal Yaşar, Zerrin Matur ve Zeynep Ünal.

Oyunu Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse, ATSO yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler takip etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası