Spor

ASÜ’de sportif faaliyetler sürüyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bahar Şenlikleri dolu dolu etkinliklerle devam ediyor. Öğrenciler hem gündüz hem de akşam saatlerinde düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle keyifli vakit geçiriyor ve final sınavları öncesi moral depoluyor…

ASÜ’de sportif  faaliyetler sürüyor
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bahar Şenlikleri dolu dolu etkinliklerle devam ediyor. Öğrenciler hem gündüz hem de akşam saatlerinde düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle keyifli vakit geçiriyor ve final sınavları öncesi moral depoluyor.

Etkinlikler kapsamında ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ile ASÜ Kemankeş Topluluğu iş birliğiyle, okçuluk sporuna ilgiyi arttırmak amacıyla bir tanıtım programı düzenlendi. Okçuluğun tarihçesi ve günümüzdeki durumunun anlatıldığı etkinliğe katılanlar, sunumun ardından, kurulan platformda ok atma deneyimi edindi. Topluluk mensubu öğrencilerin ok atmaya dair verdiği kısa bilgilerin ardından katılımcılar en isabetli atışı yapmaya çalıştı. Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ise el sanatları eserlerinden oluşan bir yılsonu sergisi açtı. Yeni Sosyal Tesis Fuaye Alanındaki sergide geleneksel el sanatlarına dair farklı örnekler katılımcıların beğenisine sunuldu. Öğrencilerin, alan dışı ders kapsamında hazırladığı eserler ilgiyle takip edildi. Doğa Sporları Topluluğu da hareketli yaşam ve egzersizin gündelik hayat pratiği haline dönüşmesine katkı sağlamak adına ‘Düğüm ve Tırmanma Eğitimi’ gerçekleştirdi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL